مجموعه جزایر سامویی دارای امکانات تفریحی کامل و متنوعی است. این جزیره میزبان بسیاری از مسافرانی است که به دلیل وجود جاذبه های طبیعی و انسانی، هتل های لوکس و پر زرق و برق، سنگ معروف به پدر بزرگ و مادر بزرگ، آبشارهای جذاب و جنگل های بکر و جاذبه بسیار زیاد دیگر به این محل سفر می  کنند. علاوه بر دوستداران طبیعت کسانی که به مکان های مذهبی و معماری معابد علاقه مند هستند هم به تور سامویی سفر می کنند. انتخاب ۱۰ جاذبه ی برتر در سامویی کار بسیار دشواری است و نمی توان آنها را رتبه بندی کرد.

۱۰- پارک ملی دریایی آنگ تونگ (۲۸ کیلومتر از سامویی) در تور سامویی

پارک ملی دریایی آنگ تونگ در یک مجموعه جزایر بکر که در ۴۲ کیلومتری سامویی قرار گرفته است و با کوه های بلند آهکی، جنگل ها انبوه و بکر، سواحل شنی سفید، آبشارهای بکر و دریاچه ها باعث شده این محل به مکانی دنج و متفاوت بدل گردد. این پارک بیش از ۱۰۰ کیلومتر مربع مساحت دارد و در خود انواع حیات وحش خشکی و دریایی را جای داده است.

پارک ملی دریایی آنگ تونگ (28 کیلومتر از سامویی) در تور سامویی

۹- بودای بزرگ سامویی (ساحل بودای بزرگ) در تور سامویی

از بزرگترین و با شکوه ترین معبد ها در شمال شرقی تایلند که جزیره ای سنگی واقع شده است؛ بودای بزرگ سامویی است. بودای بزرگ یا وات فرا یای یک مجسمه ی بودای ۱۲ متری نشسته است که از طلا ساخته شده است. این مجسمه در سال ۱۹۷۲ ساخته شده و تا به امروز یکی از برترین مناطق گردشگری در سامویی تبدیل شده است. این مجسمه ی ۱۲ متری از فاصله ی بسیار دور هم به خوبی قابل دیدن است. این معبد واقع در کو فان، با یک پل به جزیره اصلی متصل می شود. در داخل معبد می توانید بوداهای کوچکتر دیگری را هم ببینید. یک دکه ی روزنامه فروشی به همراه مغازه های رنگارنگ برای خرید سوغاتی در کنار وات فرا وجود دارد.

بودای بزرگ سامویی (ساحل بودای بزرگ) در تور سامویی

۸- روستای بوفوت در تور سامویی

روستای ماهیگیری بوفوت سامویی با ساختمان های روستایی، رستوران های محلی، هتل های ییلاقی که در ساحل وجود دارد. این جزیره دارای خط ساحلی ۳ کیلومتری است که مکان بسیار مناسبی برای قدم زدم و لذت بردن از شن های نرم این ساحل است. هر جمعه بازار ماهی فروشان این روستا به قدری شلوغ می شود که به سختی می توان راه رفت.

روستای بوفوت در تور سامویی

۷- هین تا و هین یای در تور سامویی

نقاشی های هنرمندان بزرگ عموما تقلید از طبیعت است. این جا مکانی است رویایی که گویا به یک تابلوی زیبا نگاه می کنید. این ساحل سنگی سامویی محلی زیبا برای استراحت کردن و ریلکس کردن بسیار مناسب است.

هین تا و هین یای در تور سامویی

۶- جزیره‌ی تائو در تور سامویی

کو تائو به معنی جزیره ی لاک پشت می باشد. بسیاری از غواصان حرفه ای این مکان را برای تفریح انتخاب می کنند. وجود صخره های مرجانی که محل زندگی بسیاری از حیوانات دریایی و به خصوص لاک پشت باعث شده بسیاری از گردشگران برای غواصی و تفریحات دریایی به این نقطه سفر کنند.

جزیره‌ی تائو در تور سامویی

۵- معبد وات سیلا سامویی

از دیدنی های بسیار عالی سامویی می توان به وات سیلای سامویی اشاره کرد. مردم بومی معتقدند که این معبد بازمانده ای از خدای بودا است. نزدیکی این معبد به ساحل باعث شده زیبایی این محل چند برابر گردد. در حالی که نسیم خنک ساحلی را حس می کنید؛ می توانید از این معبد بسیار زیبا دیدن کنید.

معبد وات سیلا سامویی

۴- آبشار نامونگ در تور سامویی

در سامویی آبشارهای زیادی وجود دارد که برخی از آنها بسیار شناخته شده هستند و برخی از آنها بکر و دست نخورده اند. زیبایی های سامویی فقط به خط ساحلی محدود نمی شود. در ۱۲ کیلومتری جنوب شرقی منطقه ای به ناتون پارکی زیبا وجود دارد که با ۳۰ دقیقه پیاده روی در مسیر تدارک دیده شده؛ می توانید آبشار را ببینید. آب آبشار در یک حوضچه جمع می شود که برای فرار از گرما بسیار عالی است. مسیر پیاده روی با کف بتونی باعث شده پیاده روی در این مسیر آسان باشد.

آبشار نامونگ در تور سامویی

۳- باغ راز بودایی در تور سامویی

این باغ رویایی پنهان شده در میان تپه ها، نمایش باشکوه و غیر معمولی از مجسمه را ارائه می دهد. مجسمه های سیمانی بودا در سال ۱۹۷۶ به دست یکی از بومیان جزیره در ۷۷ سالگی ساخته شده است و از آن به بعد به یک مکان رویایی بدل گشته است. لذت این بازدید زمانی تکمیل می شود که از آبشار نامونگ که در انتهای مسیر قرار دارد هم دیدن کنید.

باغ راز بودایی در تور سامویی

۲- راهب مومیایی در تور سامویی

فردی به نام دنگ پیاسیلو در سن ۵۰ سالگی خانه را ترک کرد و به معبد رفت. گفته می شود این راهب تکنیک مراقبه را در معبد آموخته است و توانسته زمان مرگ خود را تعیین کند. هنگامی که شاگردانش او را پس از مرگ یافتند در حالی که نشسته بوده است و بدن او تقریبا سالم بوده! تصمیم گرفتند او را در یک تابوتوت شیشه ای قرار دهن. بازدید از این معبد به نظر کمی ترسناک می آید زیرا پس از گذشت سال ها هنوز هم بدن این مومیایی تقریبا بدون آسیب باقی مانده است.

راهب مومیایی در تور سامویی

۱- آکواریوم سامویی و نمایش ببرها در تور سامویی

هم آکواریوم و هم باغ وحش سامویی جاذبه های گیاهی و جانوری زیادی رو به نمایش می گذارد. بسیاری از ماهی های جانوری، گربه ماهی های بزرگ، کوسه، پلنگ، ببر آسیایی، عقاب و یا حتی سمور در اینجا دیده می شود.

آکواریوم سامویی و نمایش ببرها در تور سامویی