در این مطلب ۱۰ پارک ملی زیبا در تور تایلند معرفی شده است. جالب است بدانید تایلند کشوری است که پارک ها ملی شگفت انگیزی در آن قرار دارد! اگر از این کشور بسیار زیبا با امکانات تفریحی متنوع دیدن می کنید؛ پارک های ملی برای استراحت و فرار از شلوغی شهر بسیار عالی است. بازدید از این مکان ها به گردشگران حیات وحش بکر و دست نخورده  تایلند را نشان می دهد.

۱۰- پارک ملی بوری در تور تایلند

پارک ملی بوری در نزدیکی مرز برمه به عنوان یکی از بهترین مقاصد تایلند برای مشاهده ی حیات وحش فیل ها شناخته شده است. اغلب فیل هایی در استخر مخصوص حمام کردن وجود دارند که گردشگران
می توانند از آنها دیدن کنند؛ این استخر در نزدیکی ایستگاه فرعی پاهانگ قرار دارد. گردشگران می توانند مجاز به رانندگی با ماشین شخصی خود هستند البته باید که راهنما همراه خود داشته باشند. اگر علاقه دارید که شب را در این مکان بگذرانید می توانید در خانه ها یا چادرهای ییلاقی سکونت کنید. در ماه های می و نوامبر به این مکان سفر کرده اید احتمالا باران هایی را تجربه خواهید کرد. خشک ترین ماه سال ژوئن و ژوئیه است.

پارک ملی بوری در تور تایلند

۹- پارک ملی کائنگ کراچان در تور تایلند

کائنگ کراچان بزرگترین پارک ملی تایلند است. این پارک در تانینتاریا و برمه مرز واقع شده است. این پارک ملی دارای مه غلیظی است که سراسر این جنگل انبوه را پوشانده است و به تنوع حیات وحشش معروف است. بیش از ۴۰۰ گونه پرنده در این محل شناخته شده که می توانید انواع پروانه ها را هم در بین گونه های پارک جای داد. نوعی پرنده ی نادر به نام پیتای غول پیکر و آراگوس از جمله نادرترین گونه های پارک میباشد. پلنگ، سگ وحشی، خرس و فیل پستاندارانی هستند که در کائنگ کراچان زندگی می کنند. امکانات تفریحی بسیاری در نظر گرفته شده است که می توان به قایق سواری در یکی از دو دریاچه یا رودخانه اشاره کرد.

پارک ملی کائنگ کراچان در تور تایلند

۸- پارک ملی خائو سام روی یوت در تور تایلند

خائو سام در پراچواپ خیری خان قرار گرفته است. این پارک به علت تپه های سنگ آهکی بسیار مور توجه قرار گرفته است و پیشنهاد می کنیم که یک سفر یک روزه به این مکان حتما داشته باشید. ژانویه و فوریه بهترین فصل برای مشاهده پرندگان مهاجری است که در پارک اقامت می کنند.

ارک ملی خائو سام روی یوت در تور تایلند

۷- پارک ملی خائو یای در تور تایلند

پارک ملی خائو یای در مرکز تایلند قرار گرفته است و در سال ۱۹۶۲ به عنوان اولین پارک ملی تایلند ساخته شد. دوستداران کوهنوردی به این مکان علاقه ی بسیاری دارند زیر در رشته کوه های Sankamphaeng واقع شده است. وجود جنگل گرمسیری و زمین های سرسبز باعث شده این مکان به یکی از پر بازدید ترین پارک های تایلند تبدیل شود. علاوه بر کوهنوردان دوستداران حیات وحش هم علاقه خاصی به این محل دارند؛ چون گونه های نایابی مانند پلنگ، میمون دراز دست و فیل در خائو یایی دیده می شود. ببر هم در این منطقه وجود دارد اما بسیار نایاب اند. آبشارهای متنوعی همچون Haew Narok از دیگر جاذبه های پارک می باشد.

پارک ملی خائو یای در تور تایلند

۶- پارک ملی اراوان در تور تایلند

در استان کانچابوری پارک ملی اراوان قرار دارد که در قسمت غربی این کشور محسوب می شود. آبشار فالز یکی از برترین جاذبه های پارک است. این آبشار هفت طبقه در کنار غارها و استخرهای مناسب شنا و جنگل گرمسیری باعث شده محلی محبوب برای گردشگران باشد. بهترین راه رسیدن به پارک اتوبوس است که حدود یک ساعت و نیم طول می کشد. حتی می توانید در این مکان کمپ بزنید و در چادر بمانید. امکان اجاره ی چادر هم وجود دارد.

پارک ملی اراوان در تور تایلند

۵- پارک ملی موکو سورین در تور تایلند

در دریای آندمان گروهی از جزایر حفاظت شده، واقع شده است که پارک موکو سورین در این محل واقع شده است. پارک حدود ۶۰ کیلومتر از سرزمین اصلی فاصله دارد. وجود صخره‌های مرجانی خیره کننده، ماهی‌های متنوع، لاک پشت‌های دریایی و آب‌های صاف و زلال باعث شده این محل بسیار خارق العاده باشد. حتما غواصی در این منطقه را امتحان کنید. امکان اجاره ی خانه های ییلاقی و چادر هم وجود دارد.

پارک ملی موکو سورین در تور تایلند

۴- پارک ملی مو کو آنگ تونگ در تور تایلند

مو کو آنگ تونگ از معدود پارک های دریایی در جهان است که از ۴۲ جزیره تشکیل شده است. بهترین روش در گشت و گذار در تایلند تور قایقی است از قایق های پر سرعت استفاده کنید که محبوب ترین نوع گشت و گذار در این منطقه است. سواحلی با شن های سفید بهترین مکان برای استراحت می باشد. علاوه بر تفریحات دریایی گسترده در این پارک، شما می‌توانید میمون‌ها، سمور وگراز وحشی را مشاهده کنید.

 پارک ملی مو کو آنگ تونگ در تور تایلند

۳- پارک ملی خائو سوک در تور تایلند

خائو سوک در استان سورات تانی که عمدتا دارای جنگل های انبوه است؛ قرار دارد و پر بارش ترین محل در تایلند همین منطقه است. این بارش فراوان باعث شده که گونه های مختلفی از گیاهان و جانوران در این منطقه رشد کرده است علاوه بر هزاران گونه پرندگان، پارک دارای گربه‌های وحشی، گوزن، خوک خرطوم دراز ، فیل و گراز است. شما می‌توانید بزرگترین گل‌های دنیا را در این ناحیه پیدا کنید. فصل‌های خشک سال بین ماه‌های ژوئن و اکتبر، زمان مناسبی برای بازدید است. بین آوریل و ژوئن فصل باران‌های موسمی است، که جاری شدن سیل شایع است و بسیاری از مسیرها لغزنده می‌باشد.

پارک ملی خائو سوک در تور تایلند

۲- پارک ملی موکو سیمیلان در تور تایلند

موکو سیمیلان از مجموعه پارک ملی دریایی تایلند می باشد. این پارک ملی دریایی با مساحت ۷۰ کیلومتر که از ۱۱ جزیره تشکیل شده است و با جزایر گرانیتی با آب های شفاف و ساحلی با شن های سفید و جنگل های فراوان احاطه شده است. بین ماه‌های دسامبر و آوریل، آب‌ها بسیار زلال و صاف هستند و همین امر غواصی را بسیار آسان می‌کند. برخی از جزایر همچون کو میانگ و کو سیملان، دارای هتل‌ها و رستوران‌های متعددی هستند. شرکت‌های مختلفی نیز وجود دارد که تورهایی را به جزایر ارائه می‌دهند. در برخی از این جزایر شما می‌توانید برای چند شب اقامت داشته باشید و در طول روز به غواصی بپردازید.

پارک ملی موکو سیمیلان در تور تایلند

۱- پارک ملی آئو فانگ نگا در تور تایلند

آئو فانگ به عنوان بهترین پارک ملی دریایی تایلند شناخته شده است. پارک در استان فانگ نگای تایلند قرار گرفته است. در عرض چند ساعت می توانید از کل این مکان دیدن کنید. ۴۲ جزیره که دارای سواحل زیبا و صخره های سنگ آهکی دراماتیک و غارها و تالاب‌های مختلفی برای اکتشاف می باشد. غار Koh Panak که باید با قایق وارد آن شوید.

پارک ملی آئو فانگ نگا در تور تایلند