اگر از آندسته از مسافرانی هستید که علاقه به درک ادیان مختلف دارید در این مطلب ۱۰ معبد خیره کننده در تور تایلند معرفی شده اند. تایلند با معابد بودایی با شکوه پر شده است. برخی از این معابد بسیار قدیمی هستند و برخی هم بسیار جوان. معابد در این کشور از چوب، سنگ، بطری ها و یا حتی از مواد بازیافتی ساخته شده اند. نکته ای که در ساخت تمام معابد مورد توجه قرار گرفته؛ انتقال احساس صلح به تمام بازدید کنندگان است. اگر کمی خوش شانس باشید می توانید یکی از مراسم های مذهبی بودایی را از نزدیک ببینید.

۱۰- معبد پناهگاه حقیقت در تور تایلند

معبد پناهگاه حقیقت در پاتا قرار دارد که حکاکی های سنتی بودایی و هندو در سراسر این معبد به چشم می خورد. ساخت این معبد از سال ۱۹۸۱ شروع شده و تا سال ۲۰۵۰ به احتمال بسیار زیاد تمام خواهد شد. در این معبد فلسفه ی شرقی به همراه آموزش درباره ی مسئولیت انسان، اندیشه، چرخه ی زندگی و ارتباط زندگی در حکاکی ها و تزئینات به خوبی به چشم می خورد.

معبد پناهگاه حقیقت در تور تایلند

۹- معبد وات فرا یایی در تور تایلند

وات فرا یایی نماد شهر پاتایا است. این معبد، مقدس ترین مکان در پاتایا است که معنی معبد بزرگ بودا دارد. معبد در قرن ۱۳ در شمال شرقی شهر ساخته شده است که یک معبد اصلی به همراه چند معبد کوچک دیگر در محوطه قرار دارد. معبد اصلی یک گنبد مخروطی با یک مناره ی مخروطی ۴۰۰ متری (۱۲۵ فوتی) دارد. وات فرا یایی یک بار بازسازی شده است. در قسمت پایینی پله ها مغازه هایی که انواع سوغاتی های تایلندی و مجسمه های کوچک بودا را می فروشندد؛ وجود دارد به علاوه یک مرکز مدیتیشن و پیشگویی هم در این منطقه به چشم می خورد.

معبد وات فرا یایی در تور تایلند

۸- معبد بودایی ساخته شده از بطری در تور تایلند

این معبد بودایی از ۱٫۵ میلیون بطری شیشه ای ساخته شده است که این بطری های شیشه ای، مکانی منحصر به فرد ساخته شده است. بطری ها به رنگ سبز یا قهوه ای هستند که از سوی مردم یا گردشگران تامین شده است. از این متریال به عنوان موزاییک استفاده شده است. حتی در سرویس بهداشتی این معبد هم از بطری های شیشه ای استفاده شده است! پنجره‌های بزرگ معبد نیز دارای بطری هایی بی شمارند. این بطری ها از شیشه‌های نوشیدنی دو شركت معروف (هینكن) هلندی و (چانگ) تایلندی است كه پس از مصرف در اختیار راهبه‌ها قرار گرفته است.

معبد بودایی ساخته شده از بطری در تور تایلند

۷- معبد بودای زمرد در تور تایلند

معبد بودای زمرد شاید به اشتباه نام گذاری شده است زیرا تنها رنگ زمر در این معبد مربوط به بودای ۶۶ سانتی متری (۲۶ اینچی) است که از سنگ زمرد ساخته شده است. این معبد در بانکوک قرار دارد و در
محوطه ی کاخ بزرگ قرار گرفته است. در زمان جنگ مجسمه ی بودا توسط راهبان به لانکا منتقل شده. در نهایت مجسمه در سال ۱۷۷۹ به معبد وات فرا کاو در تایلند آورده شد. این مجسمه دارای سه بخش از لباس طلایی می باشد که هرساله توسط پادشاه تایلند در مراسم تغییر فصل عوض می شود.

معبد بودای زمرد در تور تایلند

۶- معبد قدیمی سوخوتای در تور تایلند

سوخوتای در پارک تاریخی شمال تایلند واقع شده است. در واقع جاذبه ی این پارک وجود این معبد می باشد. به این معبد عتیقه هم می گویند. در سالن اصلی یک بودای بزرگ ایستاده  به چشم می خورد.

معبد قدیمی سوخوتای در تور تایلند

۵- معبد وات آرون در تور تایلند

وات آرون یا معبد سحر که گردشگران معبد شکوه هم می گویند. معبد وات آرون در محله وات چانگ در غرب رودخانه چائو پرایا قرار گرفته است. برای بازدید از وات آرون باید از رودخانه عبور کنید و برای این کار می توانید از قایق هایی که در اسکله توقف کرده اند؛ استفاده کنید. معبد با کاشی، سرامیک و شیشه های رنگی تزیین شده و ارتفاع معبد را بیش از ۷۰ متر تخمین زده اند. مناره مخروطی معبد وات آرون نیز صحنه زیبا و چشم‌نوازی را در رودخانه چائوپرایا بوجود آورده است. نحوه دکور معبد وات آرون با کاشی، سرامیک و شیشه های رنگی است که به صوت کاملا ماهرانه و طبق الگوهای خاص است.

معبد وات آرون در تور تایلند

۴- معبد چای واتانارام در تور تایلند

معبد بودایی که در آیوتایا واقع شده است و می توان گفت در غرب رودخانه ی چائوفارایا قرار گرفته است. این معبد سلطنتی به انجام مراسم مذهبی می پرداختند. بسیاری از شاهزادگان و پادشاهان تایلندی در این معبد سوزانده شده اند. در ساختار این معبد تلاش شده بازتابی از جهان بینی بودایی نشان داده شود. این مکان به عنوان اولین معبد ساخته شده برای سلطنت است.

معبد چای واتانارام در تور تایلند

۳- وات پرا تات دویی سوتپ در تور تایلند

معروف ترین و محبوب ترین جاذبه ی گردشگری در چیانگ مای پراتات دویی سوتپ است. در ارتفاع ۱۰۷۰ متری بالاتر از سطح دریا گردشگران مناره ی طلایی پرا تات را می بینند که در اثر آفتاب می درخشد. در سال ۱۳۸۳ به منظور حفظ بقایای مجسمه ی بودا ساخته شده است. برای رسیدن جبه این معبد باید ۲۹۰ پله را تا بالای تپه طی کنید البته ماشین هم برای پیمودن این مسیر وجود دارد با این حال گردشگران ترجیح می دهند پیاده این مسیر را طی کنند. بعد از دعا حتما به تراس این معبد بروید و از مناظر تماشای یاین منطقه لذت ببرید.

وات پرا تات دویی سوتپ در تور تایلند

۲- معبد بودای خوابیده در تور تایلند

با بیش از ۱۰۰۰ معبد در بانکوک؛ معبد بودای خوابیده به عنوان برترین معبد شناخته می شود. وجود بودای خوابیده ی ۴۵ متری(۱۵۰ فوتی) مشخصه ی این معبد است. بودای خوابیده در نزدیکی کاخ پادشاهی قرار دارد. از این مکان به عنوان زادگاه ماساژ تایلندی یاد می شود.

معبد بودای خوابیده در تور تایلند

۱- معبد سفید در تور تایلند

این معبد به عنوان یاد آوری افسانه ی پوشیده از برف در سال ۱۹۹۷ ساخته شده است. رنگ این معبد سفید براق است که پاکی بودا را نشان می دهد. هر مجسمه معنای خاص خود را دارد. پلی وجود دارد که چرخه ی تولد دوباره و فلسفه آن را نشان می دهد.

معبد سفید در تور تایلند