با وجود غذاهای متنوع، فرهنگ جذاب، ویرانه های باستانی و سواحل بسیار عالی، تایلند به یک آهن ربا برای جذب مسافران بدل گشته. با وجود طیف گسترده ای از جاذبه های گردشگری انتخاب یک تورسازمان یافته ی یک روزه بسیار سخت است. زیرا می خواهید از زمان خود بهترین استفاده را بکنید. از دسترس ترین مواردی که تایلند وجود دارد کیوسک هایی است که تورهای یکروزه می فروشند و یا حتی می توانید با تور لیدر خود برای تور هماهنگ کنید. در این مطلب به ۱۰ مورد از برترین تورهای تایلند اشاره شده است.

۱۰- تور رودخانه ی کوای

تور رودخانه یکوای از بانکوک شروع می شود و تا کانچنابوری که قسمت غربی تایلند است؛ پیش می رود. گردشگران در طول این تور می توانند از گذشته ی تایلند را ببینند که از معابد فرسوده ی باستانی شروع می شود و تا بناهای تاریخی جنگ جهانی دوم ادامه می یابد. کانچابوری شهری است که از جنگل های سرسبز و آبشارها و رودخانه ها احاطه شده است.

۹- تور بانکوک به سنگاپور

مطمئنا بسیار هیجان انگیز خواهد بود که از مهد سرزمین رنگارنگ و شگفتی های طبیعی با جنگل های گرمسیری به سنگاپور که مهد مدرنیته و خنک شدن در مزارع چای کامرون یا پیاده روی در جنگل صلح بروید و هر دو را با هم تجربه کنید.

۸- تور خانوادگی تایلند

در تور خانوادگی ترکیبی از فرهنگ سنتی تایلندی به همراه غذاهای اصیل و مناظر خیره کننده تجربه خواهید کرد. از روی رودخانه ی افسانه ای کوای در کانچانبوری عبور خواهید کرد و ویرانه های باستانی آیوسایا را خواهید دید. پارک طبیعی فیل ها که در چیانگ مای را خواهید دید و از بازارهای رنگارنگ بانکوک خرید خواهید کرد. تورهای خانوادگی در تایلند بسیار عالی هستند و تعطیلات خوب یرا برای خانواده ها رقم می زند.

۷- تور شمال تایلند ترکیبی با لائوس

لائوس کشور کوچکی است که به داشتن فضاهای آرام معروف می باشد. ترکیب شدن لائوس با تور شمال تایلند بسیار جالب و هیجان انگیز است. بسیاری از مسافران سفر ترکیبی خود را از بانکوک آغاز می کنند و بعد از چند روز به لائوس مرکز ویتنام می روند. در لائوس از معبد لوانگ پرابانگ دیدن کنید و از دیدن راهبان نارنجی پوش و خانه های چوبی و ویژگی های دوره ی استعماری در این شهر لذت ببرید. این سفر با وجود انرژی در بانکوک و آرامش در لائوس، در تضاد است و باعث می شود سفری خاطره انگیز را داشته باشید.

۶- تور غذایی به چیانگ مای

غذاهای تایلندی به قدری جذاب هستند که به تنهایی می تواند دلیل سفر به این کشور باشد. رایحه های تازه به همراه ادویه های شگفت انگیز باعث شده که غذاهای تایلندی بسیار متفاوت باشند و گردشگران را از سراسر جهان به این کشور بکشاند. در بازارهای شلوغ بانکوک میوه های عجیب و غریب به همراه غذاهای جدیدی که دست فروشان می فروشند؛ امتحان کنید. اگر سری به چیانگ مای زدید حتما آشپزی را از آنها یاد بگیرید. ترکیب مناظر دیدنی با غذاهای تایلندی بسیار عالی است.

۵- سفر به جزیره ها ی تایلند

شهرت تایلند به جزیره هایش است. برای گشت و گذار در جزیره های تایلند بهترین وسیله قایق های شناور هستند. حتما به همراه کاپیتانی با تجربه در جزایر جنوبی مانند جزیره ی فی فی و کو خائی نائی دیدن کنید در مناطق مناسب شنا توقف کنید و از آب های شفاف و صخره های مرجانی لذت ببرید همچنین می توانید از غواصی، غذاهای تایلندی و خوابی راحت زیر آسمان پر ستاره لذت ببرید.

۴- تور بزرگ تایلند

با تور تایلند از بانکوک به سواحل جنوبی تایلند سفر کنید و از شنا، غواصی و آرامش سواحل لذت ببرید. در این تورها بیشتر در سواحل کرابی یا جزایر پوکت توقف می کنند. از صخره های فانگ نگا بای هم دیدن کنید.

قبایل کوهستانی در شمال تایلند

حدود ۷ قبیله در کوهستان های تایلند وجود دارد. مردن این قبایل از کشورهای چین، تبت و میانمار به ارتفاعات روستایی شمال تایلند سفر کرده اند. مردم این قبایل عمدتا کشاورز هستند و بسیاری از مسافران را به سمت خود جذب می کنند. کوهپیمایی قبایل کوهستان، از ۳تا۵ روز می باشد که از چیانگ مای و یا چیانگ رای شروع می شود.

تور شمال تایلند

فرهنگ غنی و تاریخ پر حادثه ی شمال تایلند باعث شه این مکان از دیدنی ترین نقاط در این کشور باشد. تورهای معمول شمال تایلند از بانکوک شروع می شود. در طول این سفر، خرابه های آیوتایا و سوخوتای یا سوکوتای ، بازدید از دهکده ای کوهستانی نزدیک چیانگ مای یا چیانگ رای، و فیل سواری در جنگل را تجربه خواهید کرد.البته دیدن یبسیار است این جا چند نمونه ی شاخص آن ذکر شده است.