ویزای ایتالیا

اگر قصد سفر به كشور ايتاليا را داريد، لازم است كه يكي از انواع ویزای ایتالیا را دريافت كنيد. افراد دارای اهداف متفاوتی برای سفر به کشور ایتالیا هستند، عده ای برای جاذبه های گردشگری و توریستی به این کشور زیبا سفر می کنند؛ دیدار اقوام، تحقیقات و تحصیلات از دیگر اهداف سفر به کشور ایتالیا خواهد بود که همه نیازمند دریافت ویزای ایتالیا می باشند. همچنین کشور ایتالیا عضو پیمان شینگن نیز می باشد. در ادامه به چگونگي دريافت ويزاي ايتاليا خواهيم پرداخت:

ویزای ایتالیا

ویزای ایتالیا

معرفي كشور ايتاليا 

كشور ایتالیا كشوري زيبا در جنوب قاره اروپا است. در واقع ایتالیای امروزی شامل شبه جزیره‌ی ایتالیا، جزیره‌ی سیسیل و جزیره‌ی ساردنی در دریای مدیترانه می باشد. اين كشور از فرهنگ و تمدن بسياري برخوردار بوده و یکی از مقاصد معروف و مشهور برای گردشگران سراسر دنیا می باشد. کشور ایتالیا داراي تاريخچه پر نشيب و فرازي است و به همين سبب آثار ديدني بسياري در اين كشور موجود مي باشد که صنعت توريسم و گردشگري اين كشور را بسيار فعال كرده است. کولوسئوم (Colosseum)، پیاتزا ناوونا (Piazza Navona)، پانتئون (Pantheon) و واتیکان از جاذبه های دیدنی و خارق العاده این کشور پهناور می باشد. كشور ايتاليا يكي از كشورهاي عضو معاهده شينگن است و همچنین از کشورهای صنعتی و پیشرفته در دنیا می باشد. اگر قصد سفر به كشور ايتاليا را داشته باشيد، لازم است ويزاي ايتاليا را دريافت كنيد.

معرفي كشور ايتاليا

معرفي كشور ايتاليا

انواع ویزای ایتالیا 

اگر قصد اقامت کوتاه مدت را در کشور ایتالیا دارد، روادید متحدالشکل کوتاه یا ویزای شینگن به عنوان ویزاهای کوتاه مدت ایتالیا را لازم خواهید داشت. انواع ویزای ایتالیا به منظور اقامت حداکثر تا ۹۰ روز در یک دوره ی زمانی ۱۸۰ روزه و برای سفر به کشورهای عضو معاهده شینگن صادر می‌ گردد. از انواع ویزای کشور ایتالیا می توان موارد زیر را نام برد:

 • ویزای کشور ایتالیا از نوع توریستی: اگر قصد شما از سفر به ایتالیا، گردش در این کشور خارق العاده و دیدن آثار هنری و باستانی این کشور است، در دوره های چند روزه تا سه ماهه این ویزا به شما تعلق خواهد گرفت. 
 • ویزای ایتالیا از نوع تجاری
 • ویزای ایتالیا از نوع پزشکی و آموزشی: برای شرکت در همایش ها و نمایشگاه های بین المللی پزشکی، این نوع ویزا لازم است.
 • ویزای ایتالیا از نوع فرهنگی و ورزشی: شرکت در مسابقات و همایش های فرهنگی نیازمند این ویزا است.
 • ویزای ایتالیا از نو مقام‌ های رسمی کشوری
 • ویزای تحصیلات و تحقیقات: دانش آموزان و دانشجویان نیازمند این ویزا برای سفر به کشور ایتالیا می باشند. همچنین این ویزا جهت امور تحقیقاتی نیز صادر می گردد.
 • ویزای افراد که همسر آن ها شهروند (سیتیزن) کشور ایتالیا است. 
 • ویزای ترانزیت فرودگاهی
 • ویزای کودکان و نوجوانان زیر سن قانونی
انواع ویزای ایتالیا

انواع ویزای ایتالیا

ویزای توریستی ایتالیا

اگر قصد شما از سفر به کشور ایتالیا، گردشگری و توریستی است، اولین قدم برای درخواست ویزای ایتالیا تکمیل فرم تقاضای ویزای گردشگری ایتالیا است. بنابراین فرم درخواست ویزای ایتالیا را از وب سایت رسمی این کشور دانلود کنید و سپس به طور کامل پر کنید. در ادامه نیاز به تعیین وقت حضوری در سایت سفارت ایتالیا خواهید داشت و برای انجام این کار لازم است که از میان روزهای موجود و خالی سفارت یکی را انتخاب کنید و در زمان تعیین شده برای انجام مصاحبه و تکمیل و تحویل مدارک خود به سفارت مراجعه کنید و پس از طی کردن مراحل، اخذ ویزای ایتالیا تکمیل خواهد شد. 

ویزای توریستی ایتالیا

ویزای توریستی ایتالیا

مدارک لازم برای ویزای توریستی کشور ایتالیا

در زمان حضور در سفارت کشور ایتالیا مدارک خاصی به منظور دریافت ویزای ایتالیا، در خواست می کنند و همچنین مصاحبه و انگشت نگاری نیز صورت می گیرد. هر فردی برای درخواست ویزای کشور ایتالیا بایستی خود اقدام کند. در ادامه مدارک و فرم های لازم جهت صدور ویزای ایتالیا را معرفی خواهیم کرد:

 •  فرم درخواست روادید شینگن موجود در وب سایت
 •  دو قطعه عکس پرسنلی ۴*۳ 
 •  گذرنامه دارای حداقل سه ماه اعتبار از تاریخی که قصد ترک حوزه ی شینگن را دارید.
 •  در صورتی که توسط فردی مقیم در کشور ایتالیا دعوت نامه دریافت کرده اید، لازم است که دعوت نامه دریافتی را تکمیل نمایید و همچنین گذرنامه یا شناسنامه معتبر شخص ایتالیایی و مجوز اقامت در ایتالیا را با داشتن اعتبار حداقل یک ماه از تاریخ پایان روادید درخواستی ارائه دهید.
 • اصل و کپی شناسنامه معتبر فرد متقاضی و همچنین ترجمه آن به زبان ایتالیایی یا انگلیسی
 • اصل و کپی مدارک شغلی فرد متقاضی و همچنین ترجمه آن به زبان ایتالیایی یا انگلیسی
 • اصل و کپی مدارک مالی به همراه ترجمه به زبان ایتالیایی یا انگلیسی
 • اصل و کپی بیمه مسافرتی بین المللی
 • اصل و تصویر بلیط هواپیما یا رزرو بلیط کشور ایتالیا
 • اصل و کپی رزرو هتل و برنامه ریزی سفر در کشور ایتالیا
 • کپی یا تصویر صفحه اول گذرنامه و ویزاهای گذشته (در صورت دارا بودن)
مدارک لازم برای ویزای توریستی کشور ایتالیا

مدارک لازم برای ویزای توریستی کشور ایتالیا

نکات لازم جهت ارائه مدارک ویزای ایتالیا

توجه داشته باشید که ارائه مدارک فوق برای دریافت ویزای ایتالیا، تنها به صورت نسخه کاغذی امکان پذیر است و لازم است که توسط فرد متقاضی این مدارک را به سرپرست باجه در زمان ارائه تحویل دهد. بنابراین ارسال مدارک به صورت الکترونیکی و ایمیل مورد بررسی قرار نخواهد گرفت و در صورت فرستادن هر گونه فایل ضمیمه الکترونیکی به ایمیل سفارت و کنسول گری سفارت کشور ایتالیا که حاوی مدارک برای دریافت ویزای ایتالیا باشد، حذف خواهد شد و بررسی نمی شود.

تصویر شماره ی ۶

هزینه ویزای کشور ایتالیا

هزینه درخواست ویزای ایتالیا برای افراد بزرگسال در حدود مبلغ ۶۰ یورو می باشد که لازم است به سفارت داده شود و همچنین درخواست ویزای ایتالیا برای افراد ۶ تا ۱۲ سال نیز به ازای هر فرد ۳۵ یورو لازم است که پرداخت گردد و برای افراد کمتر از ۶ سال هزینه‌ای جهت دریافت ویزای ایتالیا گرفته نخواهد شد. اگر از والدین، فرزندان یا همسر شهروندان اتحادیه اروپا هستید، نیاز به پرداخت هزینه ی دریافت ویزای ایتالیا نخواهید بود. 

هزینه ویزای کشور ایتالیا

هزینه ویزای کشور ایتالیا

زمان لازم برای دریافت و صدور ویزای کشور ایتالیا

مدت زمانی که برای صدور و دریافت ویزای ایتالیا طول می کشد در حدود چند هفته می باشد. در واقع بررسی مدارک ارائه شده جهت دریافت ویزای ایتالیا در حدود سه هفته طول خواهد کشید و سپس باید منتظر پاسخ و دریافت ویزای ایتالیا باشید.

سفارت کشور ایتالیا در تهران

برای تحویل مدارک خود لازم است که به سفارت کشور ایتالیا در تهران مراجعه کنید. روزهای دوشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۱۳:۰۰ الی ۱۴:۰۰ و همچنین یکشنبه از ساعت ۱۲:۰۰ تا ۱۳:۰۰ برای ارائه گذرنامه می توانید به این سفارت خانه مراجعه کنید.

نشانی سفارت کشور ایتالیا: تهران، خیابان نوفل لوشاتو، پلاک ۷۹/۶۸
سفارت کشور ایتالیا در تهران

سفارت کشور ایتالیا در تهران

بخش کنسولی سفارت کشور ایتالیا

برای مراجعه به کنسول سفارت ایتالیا نیز لازم است به آدرس زیر مراجعه کنید:

خیابان جردن، خیابان نلسون ماندلا (بلوار آفریقای سابق)، بن بست فرزان شرقی، پلاک ۱۵ 

همچنین ساعت کاری اداره کنسولی ایتالیا، روزهای یکشنبه‌ها از ساعت ۸ الی ۱۳ و دوشنبه تا جمعه از ساعت ۸ الی ۱۴ می باشد. کنسولگری در روزهای پنج شنبه و جمعه تعطیل می باشد.

توصیه‌های لازم در سفارت ایتالیا

 • اگر قصد دریافت ویزای ایتالیا را برای کودکان زیر ۱۲ سال داشته باشید، ارائه مدارک باید توسط والدین یا قیم قانونی صورت گیرد.  
 • برای ورود به ساختمان و اداره کنسولگری ایتالیا همراه داشتن تلفن همراه، کامپیوتر شخصی و تبلت ممنوع است.
 • همچنین تنظیم وقت حضوری برای ارائه مدارک به صورت رایگان می باشد و در صورتی که شرکت های ارائه دهنده خدمات گرفتن ویزا، هر گونه پولی را برای گرفتن وقت حضوری دریافت کنند، متخلف محسوب می شوند.
 • برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا به تاریخ دعوت نامه خود توجه کنید و سپس اقدام به گرفتن ویزای ایتالیا کنید.
توصیه‌های لازم در سفارت ایتالیا

توصیه‌های لازم در سفارت ایتالیا

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص ویزای ایتالیا ، وقت سفارت ایتالیا و تور ایتالیا  ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱