ویزای اسپانیا

سفارت اسپانیا یکی از فعال ترین مراکز در حوزه صدور انواع ویزا در کشور است که سالانه پذیرای تعداد قابل توجه مراجعه کننده می باشد. گرفتن ویزای کشور اسپانیا یکی از دغدغه های افراد جهت انجام فعالیت های تحصیلی، کاری و گردشگری است. با کسب اطلاع در مورد انواع مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا، مراحل گرفتن ویزا و هزینه آن می توان اقدام به فعالیت در این حوزه نمود. با دریافت ویزای اسپانیا از راه قانونی هر کس می تواند به صورت فردی و خانوادگی به این کشور مسافرت نمایند. برای اقدام به گرفتن ویزای یک کشور مهم ترین کار دریافت اطلاعات مختصر در مورد کشور مطبوع می باشد.

ویزای اسپانیا

ویزای اسپانیا

دانستنی های کشور اسپانیا

از جمله کشورهای عضو اتحادیه اروپا کشور اسپانیا است که عمدتا با نام پادشاهی اسپانیا در بین دیگر کشورها شناخته می شود. کشور اسپانیا با وسعت ۵۰۵۹۹۲ کیلومتر مربع در غرب کشور پرتغال واقع شده است. از همسایگان این کشور می توان پرتغال، مراکش و اسپانیا اشاره کرد که روابط سیاسی، فرهنگی و اقتصادی گسترده با هم دارند. از آنجا که کشور اسپانیا با اقیانوس اطلس ارتباط دارد دارای چندین جزیره زیبا است که از معروف ترین آنها می توان به جزایر قناری، جزایر بالئاری، آلیوران، فاسان و… اشاره کرد. همچنین کشور اسپانیا دارای جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی است که سبب جلب نظر توریست ها و گردشگران می شود.

بخش های مختلف کشور اسپانیا بر اساس موقعیت جغرافیای ویژه دارای اقلیم های آب و هوایی متنوع می باشد. قسمت شمالی کشور اسپانیا معمولا دارای آب و هوای معتدل می باشد و فصل گرم و خشک ندارد. جنوب شرقی اسپانیا تحت تاثیر جریان جریانات هوای گرم بوده و حالت نیمه خشک دارد. آب و هوای منظقه مجاور مدیترانه معمولا گرم و خشک می باشد. با توجه به تنوع اقلیمی در این کشور فعالیت های کشاورزی نیز متفاوت است.

دانستنی های کشور اسپانیا

دانستنی های کشور اسپانیا

دلایل اقدام به دریافت ویزای اسپانیا

تقاضای افراد مبنی بر اخذ ویزای اسپانیا در ایران به دلایل مختلفی صورت می گیرد. بر اساس نوع درخواست افراد مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزا نیز متنوع خواهد بود. در ادامه به برخی از دلایل متقاضیان ویزای اسپانیا به اختصار اشاره می گردد.

دریافت ویزای توریستی اسپانیا در حال حاضر دارای آمار بالایی است

از آنجا که کشور اسپانیا دارای تاریخ و تمدن کهن است آثار باستانی و جاذبه های تاریخی متعددی در سراسر این سرزمین پراکنده می باشد. از طرف دیگر امکانات رفاهی متنوعی در دسترس مسافران از سراسر کشور قرار می گیرد که سبب جلب رضایت آنها شده است. از این رو در طول سال تورهای گردشگری و توریستی متعددی از ایران به مقصد اسپانیا انجام می شود. برای شرکت در این تورهای گردشگری مهم ترین کار اخذ ویزای اسپانیا است.

دلایل اقدام به دریافت ویزای اسپانیا

دلایل اقدام به دریافت ویزای اسپانیا

تحصیل در اسپانیا

یکی از دغدغه های جوانان امروز در ایران افزایش تحصیلات عالی و دریافت موقعیت شغلی مناسب می باشد که برخی آن را در کشورهای خارجی از جمله کشور اسپانیا جستجو می کنند. از این رو افراد زیادی در ایران با درخواست ویزای اسپانیا قصد ادامه تحصیل در کشور اسپانیا را دارند. شهر های مختلف کشور اسپانیا دارای دانشگاه ها مجهز و مطرح در دنیا هستند که در زمان های خاصی از سال اقدام به ارائه بورسیه تحصیلی یا پذیرش دانشجویان آزاد در مقاطع تحصیلی مختلف می نمایند. به همین دلیل افراد زیادی از این فرصت استفاده نموده و با گرفتن ویزای اسپانیا اقدام به دریافت خدمات فوق می نمایند.

تحصیل در اسپانیا

تحصیل در اسپانیا

ویزای کاری

شرایط کاری مناسب در کشور اسپانیا سبب شده که افراد زیادی از کشورمان با گرفتن ویزای اسپانیا اقدام به مهاجرت دائم یا موقت به این کشور نمایند. یکی از راه های گرفتن ویزای کار اسپانیا دریافت دعوتنامه های کاری است که در مواقع خاصی از سال توسط شرکت های معتبر اعلام می گردد. افراد متقاضی می تواند با دریافت دعوتنامه کاری و دیگر مدارک لازم و تحویل آن به سفارت اسپانیا اقدام به اخذ ویزای اسپانیا نمایند. برخی از افراد نیز به برای انجام کار آزاد یا برای سرمایه گذاری اقتصادی قصد سفر به کشور اسپانیا را دارند. برای انجام هر کار تجاری در کشورهای اروپایی از جمله اسپانیا ابتدا باید از قوانین کار در این کشورها آکاهی یافت.

ویزای شینگن

بهترین راه برای گرفتن ویزای اسپانیا جهت گردشگری درخواست ویزای شینگن می باشد که دارای مزیت های مختلف و در عین حال شرایط و ضوابط خاصی دارد. در حال حاضر درصد قابل توجهی از مراجعه کنندگان به سفارت اسپانیا خواستار دریافت ویزای شینگن اسپانیا هستند. ویزای شینگن بر اساس پیمان بین کشورهای اروپایی اجرا می گردد که بر اساس آن کشورهای مذکور جهت انجام امور مسافرتی و گردشگری به صورت یک مرز مشترک محسوب می گردند.

به این صورت که با گرفتن ویزای شینگن یکی از کشورهای عضو می توان در صورت تمایل بدون نیاز به گرفتن ویزای مجدد وارد خاک سایر کشورهای عضو این پیمان شد. با داشتن ویزای اسپانیا می توان به حدود چهل کشور عضو این پیمان سر زد و از جاذبه های دیدنی آن لذت برد. باید این نکته را مدنظر قرار داد که ویزای شینگن مخصوص سفرهای تفریحی و گردشگری است.

ویزای شینگن

ویزای شینگن

مدارک لازم برای اخذ ویزای اسپانیا

برای گرفتن انواع ویزای اسپانیا آماده سازی یک سری از اسناد و مدارک باید انجام گیرد که اطلاع از آنها به پیشرفت روند اخذ ویزا کمک شایان می کند. مهم ترین مورد اعتبار گذرنامه شخص یا اشخاص متقاضی دریافت ویزا است که در هنگام درخواست حداقل باید ۶ ماه اعتبار داشته باشد. ارائه سه قطعه عکس از فرد الزامی است و در صورت داشتن همراه دو قطعه عکس نیز از همراهان باید تحویل گردد.

ارائه مدرک و سندی دلیل بر تمکن مالی یکی از مدارک لازم برای اخذ ویزا است که می تواند شامل آخرین فیش واریزی حساب کارمندی یا پرینت حساب فرد باشد. همچنین می توان سند مالکیت ملک یا فرم تاییدیه کارمندی ارائه داد که هر کدام از این مدارک باید به صورت ترجمه شده باشد. از مدارک اصلی برای اخذ ویزای اسپانیا ارائه مدرک معتبر دال بر دارا بودن بیمه نامه بین المللی است که دارای حداقل اعتبار ۳۰ هزار یورو باشد و بتواند مسافر را در طول اقامت در اسپانیا پوشش دهد. اصل و کپی شناسنامه، بلیط رفت و برگشت به اسپانیا یا ارائه مدرک رزرو بلیط و … از دیگر مدارک لازم برای اخذ ویزای اسپانیا است که قبل از اقدام به مراجعه به سفارت باید گردآوری نمود. در کنار تمام مدارک فوق باید دلیل درخواست ویزا نیز در قالب متن ترجمه شده به سفارت ارائه شود.

مدارک لازم برای اخذ ویزای اسپانیا

مدارک لازم برای اخذ ویزای اسپانیا

نحوه اخذ ویزای اسپانیا

با اطلاع از نحوه اخذ ویزای اسپانیا و مراحل مختلف آن بدون سر درگمی می توان اقدام به جمع آوری مدارک و طی نمودن روند درخواست ویزا نمود. شروع جریان اخذ ویزا گرفتن وقت سفارت اسپانیا است که امروزه از طریق سایت های معتبر اینترنتی انجام می گیرد. برای درخواست وقت سفارت اسپانیا نیاز به پرکردن فرم اینترنتی است که حاوی اطلاعات شخصی و درخواست وقت مصاحبه می باشد. در طی زمان کوتاه بعد از ثبت نام از طریق ایمیل فرد اطلاعات مربوط به وقت مصاحبه به دست فرد متقاضی ویزای اسپانیا می رسد.

مراجعه به سفارت با در دست داشتن مدارک لازم در وقت تعیین شده از اهمیت بالایی برخوردار است. در صورت داشتن همراه برای هر یک از آنها وقت سفارت اسپانیا به صورت جداگانه گرفته شود و خود آنها به شخصه در مصاحبه حضور داشته باشند. پس از تحویل مدارک لازم روند درخواست ویزای اسپانیا آغاز می شود. موضوع مهم شروع پروسه اخذ ویزا در فاصله مناسب با زمان رزرو بلیط می باشد که باید مدنظر فرد یا افراد قرار گیرد.

نحوه اخذ ویزای اسپانیا

نحوه اخذ ویزای اسپانیا

زمان مورد نیاز برای اخذ ویزای اسپانیا

روند ارائه درخواست تا گرفتن ویزای اسپانیا مستلزم گذر زمان معین می باشد. به صورت معمول از هنگام تحویل مدارک به سفارت تا دریافت ویزا بین ۴ تا شش هفته طول می کشد. البته در زمان های خاص مانند تعطیلات در ایران به دلیل تقاضای بالای ویزا این روند طولانی تر خواهد شد.

هزینه ویزای اسپانیا

یکی از مواردی که باید قبل از اقدام به گرفتن ویزای اسپانیا دربازه آن کسب اطلاع نمود هزینه های مربوط به ویزا است. در هنگام تحویل مدارک برای اخذ ویزای اسپانیا جهت افراد بزرگسال ۶۰ یورو به صورت نقد در سفارت اسپانیا دریافت می شود که قابل عودت نیست. این مبلغ برای افراد بین ۶ تا ۱۲ سال ۳۵ یورو می باشد. در کنار این هزینه ثابت باید هزینه های جانبی را نیز در نظر گرفت. برخی از افراد به دلیل عدم آشنایی با مراحل اخذ ویزای اسپانیا یا نداشت وقت کافی برای پیگیری امور کار را به موسسات مجازی فعال در حوزه اخذ ویزای اسپانیا واگذار می کنند که با هزینه های همراه است.

هزینه ویزای اسپانیا

هزینه ویزای اسپانیا

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص ویزای اسپانیا ، وقت سفارت اسپانیا و تور اسپانیا ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱