ویزای اسلوونی

دریافت ویزای اسلوونی با توجه به آمار موجود در سال ۲۰۱۶ به راحتی امکان پذیر نیست. این کشور در حوزه شینگن قرار دارد و برای ورود به کشور اسلوونی می بایست ویزای شینگن دریافت کرد. دریافت ویزای اسلوونی نیاز به مدارک و الزاماتی دارد که در ادامه مقاله توضیح داده می شود.

اسلوونی جزء اتحادیه اروپا بوده و برای رفتن به کشور اسلوونی باید ویزای شینگن را دریافت کرد. اخذ ویزای شینگن دارای شرایط خاصی است. این ویزا دارای ۴ نوع است. ویزای نوع A شینگن ویزای فرودگاهی است و تنها به منظور تعویض فرودگاه در کشور مورد نظر کاربرد دارد. ویزای نوع B شینگن ویزای ترانزیتی است و برای عبور از کشور اسلوونی به صورت زمینی این ویزا کاربرد دارد و بیشتر مورد استفاده تجار و بازرگانان است. ویزای نوع C شینگن ویزای کوتاه مدت است و به منظور اقامت توریستی و تجاری در کشور اسلوونی کاربرد دارد. ویزای نوع D شینگن ویزای بلند مدت بوده و برای مدت اقامت طولانی مدت مانند اقامت کاری و تحصیلی و هم چنین برای بازرگانان و تجاری که با این کشور مراوده کاری بلند مدت دارند، کاربرد دارد.

ویزای اسلوونی

ویزای اسلوونی

درخواست ویزای اسلوونی

به منظور درخواست ویزای اسلوونی می بایست درخواست ویزا از این کشور را تکمیل کرده و با تعیین وقت قبلی از سفارت اسلوونی به همراه سایر مدارک خواسته شده در زمان مقرر مراجعه کرده و با پرداخت هزینه های درخواست ویزای اسلوونی منتظر قبول یا رد آن از سوی سفارت باشید.

درخواست ویزای اسلوونی

درخواست ویزای اسلوونی

مدارک برای دریافت ویزای اسلوونی

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای اسلوونی به منظور گردشگری عبارت اند از:

 • اصل مدرک پاسپورت با حداقل ۳ ماه اعتبار با دو صفحه خالی
 • کپی صفحه اول پاسپورت به همراه کپی ویزاهای قبلی و مهرها
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا از سوی فرد متقاضی
 • دو قطعه عکس رنگی ۶*۴ با پس زمینه سفید بدون روتوش
 • پرداخت وجه صدور ویزا به یورو
 • بیمه مسافرتی معتبر از لحاظ کشورهای حوزه شینگن

 دریافت انواع ویزای اسلوونی دارای الزاماتی است که می بایست رعایت شود. این الزامات شامل:

 • رزرواسیون سفر اعم از رزرو بلیت هواپیما و رزرو هتل
 • گواهی تمکن مالی به منظور سفر به اسلوونی
 • در صورت داشتن دعوت نامه، ارائه اصل دعوت نامه
 • اظهار نامه بانکی از بانک شخص متقاضی و پرینت ریز گردش شش ماه آخر حساب بانکی متقاضی
 • سایر گواهی های مالی مانند کارت اعتباری بین المللی و چک مسافرتی
 • شناسنامه ترجمه شده و ترجمه صفحه اول دفترچه بیمه تأمین اجتماعی یا خدمات درمانی با مهر دارالترجمه
 • گواهی انتصاب و پرینت آخرین حقوق دریافتی برای کسانی که دارای منصب اداری و دولتی هستند.
 • گواهی استخدام یا قرارداد استخدام به همراه فیش پرداختی حقوق سه ماه آخر برای کارمندان
 • گواهی نامه بازرگانی یا اظهارنامه رسمی از سازمان بازرگانی برای بازرگانان و تجار
 • گواهی ثبت شرکت یا گواهی رسمی انتصاب برای مدیران و معرفی نامه معتبر و امضا شده توسط نماینده آن شرکت برای تأیید وضعیت متقاضی در صورتی که خود را به عنوان سهامدار شرکت مورد نظر معرفی کرده باشد.
 • گواهی فعالیت هنری در انجمن های هنری برای هنرمندان
 • گواهی دریافت مستمری برای بازنشستگان
 • گواهی اشتغال به تحصیل یا کارت دانش آموزی یا دانشجویی برای دانش آموزان یا دانشجویان
 • گواهی وضعیت اقتصادی و اجتماعی مانند مدرک ازدواج، مدارک مالی برای تأییدیه مالی شخص متقاضی در صورتی که فاقد شغل باشد.
 • پاسپورت فرد متقاضی می بایست در ده سال اخیر گرفته شده باشد و در صورت قدیمی بودن پاسپورت، صدور ویزا با مشکل مواجه می شود.
 • برای افراد زیر ۱۸ سال اجازه نامه رسمی و کتبی از سوی والدین که به ثبت دفتر اسناد رسمی رسیده باشد، الزامی است.
مدارک برای دریافت ویزای اسلوونی

مدارک برای دریافت ویزای اسلوونی

مدت زمان اعتبار ویزای اسلوونی

ویزای اسلوونی به مدت ۶ ماه اعتبار دارد و به مدت ۹۰ روز می توانید در این کشور اقامت کنید. اگر بیش از این مدت در کشور بمانید می بایست درخواست اقامت بدهید و از طریق سفارت برای اقامت خود اقدام کنید. پس از گذشت ۹۰ روز باید به مدت ۳ ماه از محدوده شینگن خارج شده و مجدداً برای دریافت ویزای اسلوونی اقدام کنید. در صورتی که دارای دلایل ویژه باشید می توانید برای حداکثر یک سال ویزای شینگن را دریافت کنید. با داشتن ویزای شینگن نمی توانید به تمام محدوده شینگن سفر کنید. برای مثال با داشتن ویزای اسلوونی نمی توانید به کشور ایتالیا هم سفر کنید و مقامات آن کشور می توانند از ورود شما به کشورشان جلوگیری کنند با اینکه شما دارای ویزای شینگن هستید. مسافرت به محدوده شینگن همواره دارای چالش هایی برای مسافران است و ممکن در طول سفر سؤالاتی در مورد هدف از سفر، مدارک جهت تأمین مالی سفر پرسیده شود.

مدت زمان اعتبار ویزای اسلوونی

مدت زمان اعتبار ویزای اسلوونی

شرایط ویزای اسلوونی برای گردشگری

ویزای اسلوونی توریستی از جمله ویزاهای کوتاه مدت است که به منظور گردشگری در این کشور صادر می شود. برای تسریع در گرفتن ویزای اسلوونی توریستی ارسال دعوت نامه خویشاوندی از سوی بستگان در صورت اقامت در کشور اسلوونی بسیار تأثیرگذار است؛ اما به طور مستقیم هم می توان برای گرفتن ویزای اسلوونی توریستی اقدام کرد. ویزای توریستی برای مدت زمان محدود و تنها به منظور گردشگری در کشور اسلوونی صادر می شود.

شرایط ویزای اسلوونی برای گردشگری

شرایط ویزای اسلوونی برای گردشگری

شرایط ویزای اسلوونی کاری

برای صدور ویزای اسلوونی کاری می بایست دعوت نامه از سوی کارفرمای اسلوونیایی صادر شود و در مدارک وجود داشته باشد. در این صوت بررسی صلاحیت فرد متقاضی از سوی شخص یا ارگان فرستنده دعوت نامه بررسی می شود. شخص کارفرما می بایست با رعایت قوانین کشور اسلوونی نسبت به ارسال دعوت نامه اقدام کند. برای این منظور کارفرما می بایست ابتدا آگهی داده و در صورت پیدا نشدن فرد موردنظر در خود کشور اسلوونی اقدام به گرفتن کارمند از کشوری که عضو محدوده شینگن نیست، نماید. این پروسه کاری حدود شش ماه طول می کشد. راه دومی هم برای گرفتن ویزای اسلوونی برای کار در کشور اسلوونی وجود دارد، اینکه شخص متقاضی با جستجو در آگهی های کشور اسلوونی مدارکی دال بر توانایی خود برای احراز شغل مورد نظر ارائه دهد و از این طریق نسبت به گرفتن ویزای اسلوونی کاری اقدام نماید. در صورتی که قابلیت شخص مورد نظر برای گرفتن کار تأیید شود ویزای اسلوونی برای جستجوی کار در این کشور به مدت ۶ ماه صادر می شود. با صدور ویزای اسلوونی موقت کاری اگر فرد متقاضی موفق به پیدا کردن کار تمام وقت در کشور اسلوونی شده و به مدت ۴ سال مالیات خود را به طور منظم پرداخت نماید می تواند برای گرفتن اقامت دائم در کشور اسلوونی اقدام نماید.

شرایط ویزای اسلوونی کاری

شرایط ویزای اسلوونی کاری

شرایط ویزای اسلوونی تحصیلی

بسیاری از افراد برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی این کشور را انتخاب می کنند که برای گرفتن ویزای اسلوونی تحصیلی باید مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی فرد متقاضی ترجمه شود. زبان اسلوونیایی و زبان انگلیسی در این کشور تدریس می شود و یکی از دلایل انتخاب افراد برای ادامه تحصیل در این کشور، نخواستن مدرک تافل یا آیلتس است. با ورود به کشور اسلوونی از طریق ویزای تحصیلی می توان از سایر دانشگاه های قوی حوزه شینگن مانند کشور اتریش بهره مند شد و این در حالی است که دانشگاه های پایتخت کشور اسلوونی در فاصله کمی از این دانشگاه های معتبر اتریش قرار دارند. دانشجویان در هنگام تحصیل در این کشور می توانند به مدت ۲۰ ساعت در طول هفته کار کنند و هم زمان از مزایای کاری و تحصیلی در این کشور بهره مند شوند.

شرایط ویزای اسلوونی تحصیلی

شرایط ویزای اسلوونی تحصیلی

هزینه درخواست ویزای اسلوونی

درخواست ویزای اسلوونی از سوی فرد متقاضی دارای هزینه است. هزینه درخواست ویزای اسلوونی کوتاه مدت برای افراد بزرگ سال در حدود ۶۰ یورو و برای کودکان بین ۶ تا ۱۲ سال در حدود ۳۵ یورو است. هزینه ویزای دانشجویی در حدود ۵۰ یورو و هزینه درخواست ویزای اسلوونی بلند مدت در حدود ۹۹ یورو است. علاوه بر هزینه درخواست ویزای اسلوونی، هزینه های دیگری شامل هزینه ویزای شینگن، هزینه فرآیند vfs و هزینه بیمه مسافرتی وجود دارد. هزینه ویزای شینگن در حدود ۶۰ یورو، هزینه فرآیند vfs در حدود ۲۰ یورو و هزینه بیمه مسافرتی برای اقامت ۲۰ روزه در حدود ۱۸ یورو است. همهٔ این هزینه ها در صورتی که ویزای شما برای ورود به کشور اسلوونی رد نشود به عنوان هزینه های پایه ای است. هزینه رزرو بلیت هواپیما و هتل را نیز باید به این هزینه ها افزود.

هزینه درخواست ویزای اسلوونی

هزینه درخواست ویزای اسلوونی

آدرس سفارت اسلوونی

سفارت اسلوونی در تهران قرار دارد و برای اخذ ویزای اسلوونی باید به این سفارت مراجعه کرد. سفارت اسلوونی در خیابان پاسداران، بالاتر از خیابان شهید لواسانی، کوچه نارنجستان هشتم، پلاک ۳۰ قرار دارد.

سفارت اسلوونی از روزهای یکشنبه تا پنجشنبه به صورت نیمه وقت از ساعت ۹ الی ۱۳ دایر است. مراجعه به سفارت اسلوونی با تعیین وقت قبلی امکان پذیر است.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص ویزای اسلوونی ، وقت سفارت اسلوونی و تور اسلوونی  ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱