ویزای اسلواکی

اگر قصد سفر به کشوری زیبا و در عین حال خلوت و اروپایی را دارید، اسلواکی یکی از بهترین گزینه های شماست. این کشور در عین زیبایی طبیعی، مدرنیته را در خود جای داده است. برای سفر به اسلواکی، باید ویزای اسلواکی تهیه کنید که نیازمند طی کردن پروسه ای طولانی است. در این مقاله سعی می کنیم تا این پروسه طولانی را برای شما ساده تر کنیم. بنابراین با ما در مقاله ویزای اسلواکی همراه باشید.

ویزای اسلواکی

ویزای اسلواکی

اسلواکی کشوری همه پسند

اسلواکی به پایتختی براتیسلاوا جمعیتی ۵٫۹ میلیون نفری دارد و از لحاظ جمعیت تقریبا خلوت است. این کشور زیبایی های طبیعی بسیاری را در خود جای داده و انواع درختان و بوته زار های بومی اسلواک در آن وجود دارد. همچنین از لحاظ تاریخ و فرهنگ نیز غنی است به طوری که تاریخ این کشور به زمان امپراطوری سامو بر میگردد. بنابر توضیحات ارائه شده، اسلواکلی کشوری همه پسند است و می تواند مقصد بسیار خوبی برای سفر شما باشد.

اسلواکی کشوری همه پسند

اسلواکی کشوری همه پسند

مراحل دریافت ویزای اسلواکی

اسلواکی جزو کشورهای اروپایی و عضو پیمان شنگن است. بدین ترتیب جهت سفر به اسلواکی باید ویزای شنگن داشته باشید. بدیهی است مراحل دریافت ویزای اسلواکی همان مراحل دریافت ویزای شنگن خواهد بود که به صورت زیر است:

مرحله اول: تعیین وقت ملاقات

لازم است تا حدود ۲ ماه قبل از سفر، اقدامات لازم برای تعیین وقت ملاقات و مصاحبه را انجام دهید. درواقع ابتدایی ترین مرحله دریافت ویزا، مراجعه به سفارتخانه مربوطه و انجام مصاحبه و پاسخ به پرسش هایی است. برای انجام این منظور می توانید به صورت حضوری به سفارت اسلواکی در تهران، خیابان باهنر، خیابان مقدسی، پلاک ۷۲ مراجعه و به صورت حضوری اقدام به تعیین وقت سفارت اسلواکی کنید.

مرحله اول: تعیین وقت ملاقات

مرحله اول: تعیین وقت ملاقات

مرحله دوم: انجام مصاحبه

پس از تعیین وقت سفارت، برای دریافت ویزای اسلواکی باید سر زمان مقرر مدارک گفته شده هنگام تعیین وقت را آماده و حضور یابید. نکته مهم در این مرحله این است که باید تمام مدارک شما کامل، اصل و بدون قلم خوردگی باشد. به یاد داشته باشید که دیرکرد شما در انجام مصاحبه می تواند به منزله انصراف شما از درخواست ویزای اسلواکی و از بین رفتن وقت سفارت شما شود. بنابراین برای جلوگیری از هرگونه مشکل و دیرکرد در دریافت ویزا، شایسته است تا حدود ۳۰ دقیقه قبل از وقت مصاحبه خود در سفارت حضور داشته باشید و مدارک خود را به صورت کامل همراه داشته باشید.

مدارک لازم برای وقت سفارت اسلواکی:

در اینجا به بیان مدارکی می پردازیم که لازم است برای تعیین وقت سفارت اسلواکی به همراه داشته باشید تا بدون هیچگونه مشکلی، ویزای اسلواکی خود را در کمترین مدت زمان دریافت کنید. مدارک لازم عبارتند از:

 • اصل پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار
 • دو قطعه عکس رنگی ۳*۴ زمینه سفید و تمام رخ
 • مدارک کامل هویتی (شناسنامه – کارت ملی)
 • ارائه مدارک بانکی جهت اثبات توانایی مالی برای انجام سفر در شرایط ایده آل
 • گواهی اشتغال به کار برای کارمندان
 • گواهی اشتغال به تحصیل برای دانش آموزان و دانشجویان
 • اصل جواز کسب برای صاحبان مشاغل آزاد
 • ارائه اصل سند مالکیت منزل یا…
 • مدارک کامل رزرو هتل های معتبر اسلواکی
 • بیمه معتبر مسافرتی با حداقل ساپورت ۳۰ هزار یورو
 • کپی ویزای قبلی شنگن در صورتی که قبلا اقدام به اخذ ویزای شنگن کرده اید.

اینها مدارکی بود که باید هنگام انجام مصاحبه و تعیین وقت سفارت اسلواکی همراه خود داشته باشید.

مدارک لازم برای وقت سفارت اسلواکی

مدارک لازم برای وقت سفارت اسلواکی

مرحله سوم: دریافت ویزای اسلواکی

بعد از انجام ۲ مرحله ذکر شده، در صورتی که مشکلی در مدارک یا مصاحبات شما نباشد، ویزای شما آماده خواهد بود و طی چند روز آینده به دستتان خواهد رسید. برای دریافت ویزای شنگن هر فرد بالغ موظف است ۶۰ یورو هزینه ویزا را به سفارت مربوطه بپردازد. همچنین برای افراد ۶-۱۲ سال هزینه ۳۵ یورو لحاظ خواهد شد. برای کودکان کمتر از ۶ سال نیز هیچ هزینه ای گرفته نخواهد شد.

مرحله سوم: دریافت ویزای اسلواکی

مرحله سوم: دریافت ویزای اسلواکی

مدت زمانی که طول می کشد تا ویزا را دریافت کنید حدود ۶ هفته خواهد بود که البته ممکن است دیر تر یا زودتر انجام گیرد. برای ویزاهای با شرایط خاص پزشکی یا کاری نیز ممکن است بسیار زودتر از زمان معمول وقت نیاز باشد.

انواع ویزای اسلواکی

ویزای اسلواکی ممکن است بر اساس معیار هایی دچار تفاوت شود. درواقع انواع ویزای اسلواکی این موضوع را بیان می کند که قصد سفر شما مهم است و مدارکی که از شما برای سفرهای مختلف اخذ می شود نیز متفاوت خواهد بود. انواع مختلف ویزای اسلواکی باعث شده است تا مدارکی متفاوت از متقاضیان خواسته شود تا بررسی دقیق تری بر اساس هدف سفر افراد انجام گیرد.

ویزای اسلواکی نوع A

ویزای نوع a یا ویزای ترانزیت بیان می کند که شما می توانید در اواسط سفر، در یکی از فرودگاه های کشور عضو پیمان شنگن فرود بیایید و از طریق ترانزیت، سفر خود را به کشور خارج از پیمان شنگن ادامه دهید.

انواع ویزای اسلواکی

انواع ویزای اسلواکی

ویزای اسلواکی نوع B

این نوع ویزا نیز همانند مورد قبل یک ویزای ترانزیتی است با این تفاوت که به شما اجازه می دهد تا به مدت ۵ روز از خاک کشور عضو پیمان شنگن عبور کنید و سفر خود را انجام دهید.

ویزای اسلواکی نوع C

این ویزا که خود به ۳ قسمت تقسیم می شود ویزای اسلواکی کوتاه مدت است که بر اساس آن دارندگان موظف اند بر اساس مدت زمانی که در ویزا قید شده است در کشور مقصد اقامت داشته باشند. دارندگان این ویزا بر اساس نوع سفر خود می توانند این سه حالت را انتخاب کنند:

 • ویزای اسلواکی یک بار ورود: همانطور که از نام این ویزا پیداست، به دارندگان تنها اجازه یک بار ورود و خروج را می دهد و بعد از آن اعتبار ویزا از بین خواهد رفت حتی اگر اعتبار ویزا پابرجا باشد.
 • ویزای اسلواکی دو بار ورود: این نوع ویزا نیز همانند ویزای قبلی است با این تفاوت که اجازه ۲ بار ورود و خروج را به کشور عضو پیمان شنگن می دهد.
 • ویزای اسلواکی چند بار ورود: این ویزا از لحاظ تعداد دفعات ورود و خروج به کشور عضو پیمان شنگن نامحدود است اما همان اعتبار ۹۰ روز استفاده و ۶ ماه انقضا را دارد. این نوع ویزاها برای افرادی که دائما در سفر هستند پیشنهاد می شود.
ویزای اسلواکی نوع C

ویزای اسلواکی نوع C

ویزای اسلواکی نوع D

این نوع ویزا که معمولا با عنوان ویزای ملی شناخته می شود، مخصوص کسانی است که مدت زمان اقامت آنها در یک کشور مشخص است. این نوع ویزا نیز مانند نوع C هم می تواند یک بار ورود باشد و هم به صورت چند بار ورود صادر گردد. نوع یک بار ورود این ویزا را معمولا افرادی که در شرایط اضطراری مانند انجام کارهای درمانی به یک کشور سفر می کنند اخذ می نمایند. افرادی که می توانند ویزای اسلواکی ملی را دریافت کنند شامل موارد زیر هستند:

 • محققان و دانشمندانی که برای انجام تحقیقات علمی در مدت زمان کمتر از یک سال به کشور عضو پیمان شنگن سفر می کنند.
 • دانشجویانی که برای تحصیل به یک کشور عضو پیمان شنگن سفر می کنند و اقامت یک سال قابل تمدید می گیرند.
 • هنرمندان، ورزشکاران یا متخصصانی که به منظور آموزش دادن مهارت های خود به یک کشور عضو پیمان شنگن سفر می کنند.
 • وضعیت اضطراری مانند خدمات پزشکی و عمل جراحی که فرد را مجبور می سازد تا طی مدت زمانی، از آن کشور خارج نشود.
 • دانشجویان و محققانی که به منظور استفاده از مراکز علمی و تحقیقاتی معتبر به کشور عضو پیمان شنگن سفر می کنند.
ویزای اسلواکی نوع D

ویزای اسلواکی نوع D

اعتبار ویزا اسلواکی

همانطور که گفته شد، ویزای اسلواکلی شنگن است و طبیعتا باید مدت اعتبار آن ۹۰ روز باشد. البته برای این نوع ویزا ۲ نوع تاریخ اعتبار تعریف می شود. اولین تاریخ زمان انقضای ویزا است که در یک مدت ۶ ماهه تعریف می شود و تاریخ دوم نیز مدت زمان استفاده از این ویزا در کشور اسلواکی است که ۹۰ روز است.

نکات مهم برای دریافت ویزای اسلواکی

یقینا تا اینجا با روند دریافت ویزای اسلواکی آشنا شده اید. اکنون قصد داریم نکات مهمی را بیان کنیم تا عمل دریافت ویزای اسلواکی شما با کمترین مشکل و سختی انجام گیرد. توجه به این نکات می تواند سرعت پردازش اطلاعات توسط سفارت را افزایش دهد.

 • مدارک خود را به صورت کامل قبل از دریافت وقت سفارت فراهم کنید.
 • هنگام انجام مصاحبه و حضور در سفارت برای دریافت ویزا، به ظاهر خود توجه کنید.
 • اگر سند ملکی ندارید، شما موظفید تا حساب بانکی خود را تا ۱۵۰ میلیون شارژ کنید.
 • حتما قبل از سفر، بلیط هواپیما و مدارک رزرو هتل را فراهم کنید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص ویزای اسلواکی، وقت سفارت اسلواکی و تور اسلواکی ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱