وقت سفارت اسلواکی

مهاجرت و سفر به کشور اسلواکی یکی از موارد پر طرفدار در ایران می باشد که مورد توجه همگان قرار گرفته شده است.برای مهاجرت ، متقاضیان نیاز به گرفتن ویزای مرتبط با هدف خود را دارند. وقت سفارت اسلواکی یکی از مواردی است که باید قبل از اخذ ویزا به آن توجه کرد. با توجه به حضور سفارت خانه کشور اسلواکی در تهران گرفتن وقت سفارت اسلواکی در ایران میسر می باشد. اخذ ویزای اسلواکی متناسب با ویزای درخواستی ممکن است چند هفته به طول انجامد.

ما در این مقاله سعی بر این داریم که ابتدا در مورد کشور اسلواکی توضیحی مختصر دهیم و سپس به مسائل مربوط به تعیین وقت سفارت اسلواکی و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای اسلواکی و سایر مراحل آن بپردازیم که در مورد هرکدام توضیحاتی کامل داده ایم.

وقت سفارت اسلواکی

وقت سفارت اسلواکی

کشور اسلواکی

کشور اسلواکی در قاره اروپا قرار گرفته است که در اطراف آن هیچ گونه دریایی وجود ندارد و به اصطلاح کشوری محصور به خشکی است. کشور اسلواکی با کشورهای جمهوری چک ، اتریش ، لهستان ، اوکراین و مجارستان در قاره اروپا همسایه می باشد. این کشور در حدود ۵،۰۰۰،۰۰۰ نفر جمعیت دارد و پایتخت آن نیز شهر براتیسلاوا است. بیشتر سطح کشور اسلواکی را کوهستان‌ها فراگرفته اند.

واحد پول اسلواکی یورو می باشد و اکثر مردمان این کشور مسیحی هستند. اقتصاد کشور اسلواکی به تولید و صدور وسایل الکترونیکی و خودرو می باشد.آب و هوای کشور اسلواکی تقریبا کوهستانی است که میانگین دمای این کشور در طول سال حدود ۹–۱۰ درجه سانتی‌گراد است. میانگین دمای گرم‌ ترین ماه در کشور اسلواکی چیزی در حدود ۲۰ درجه سانتی گراد و میانگین دمای سردترین ماه آن نیز بیشتر از ۳- درجه می باشد. این کشور همچنین دارای معادن و منابع طبیعی زیادی از جمله آهن، مس، منگنز، نمک و مقدار کمی منابع نفت و گاز می باشد.

کشور اسلواکی

کشور اسلواکی

تعیین وقت سفارت اسلواکی

متقاضیان محترم برای گرفتن ویزا باید از مدتی قبل تر تعیین وقت سفارت اسلواکی را انجام داده باشند. افرادی که قصد سفر به کشور اسلواکی را دارند لازم است که از سفارتخانه این کشور در تهران وقت بگیرند و باید در وقتی که سفارت اسلواکی برای متقاضیان قرار می دهد در سفارتخانه حضور یابند و با ارائه کلیه مدارک خود پاسخگوی سوالات باشد تا بتوانند مجوز ورود به این کشور را بگیرند. مدارک افراد متقاضی ویزای کشور اسلواکی در جلسه که قبل تر با گرفتن وقت سفارت اسلواکی تعیین می گردد ، برگزار می شود ، مورد بررسی و مطالعه قرار می‌گیرد و در صورتی که مدارک بدون هیچ گونه مشکلی باشد به فرد متقاضی ویزا داده خواهد شد.

تعیین وقت سفارت اسلواکی

تعیین وقت سفارت اسلواکی

 مدارک مورد نیاز برای ویزای اسلواکی

مسافری که قصد سفر به کشور اسلواکی را دارند پس از این که وقت سفارت اسلواکی را دریافت کردند باید مدارکی در زیر اعلام می ‌کنیم را در زمانی که مشخص شده است به کنسولگری سفارت این کشور تحویل دهند. متقاضیان جهت اخذ ویزای اسلواکی باید دقت کافی را داشته باشند در وقت تعیین شده و با ارائه مدارک کامل حضور یابند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای اسلواکی:

۳ قطعه عکس رنگی ۳ در ۵ – سند مسافرتی که معتبر باشد – اسناد مرتبط به محل اقامت باید کامل باشند – اسناد مربوط به بیمه درمانی مسافرتی – پرداخت کردن هزینه‌های مربوط به ویزای کشور اسلواکی

در اینجا به چند مدرک اساسی برای اخذ ویزای اسلواکی اشاره کردیم اما متقاضیان برای ویزای اسلواکی می‌ توانند با تماس به سفارت اسلواکی در تهران تمامی سوالات خود را مبنی بر مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا و شرایط تعیین وقت سفارت اسلواکی بپرسند.

 انواع ویزای اسلواکی

مسافرینی که قصد گرفتن ویزای کشور اسلواکی را دارند با گرفتن وقت سفارت اسلواکی به شرطی که مدارک متقاضی کامل بوده باشد می توانند ویزاهای مختلفی درخواست کنند ، مانند ویزای اتحادیه شینگن و یا ویزای ملی که شامل اقامت طولانی مدت در این کشور می باشد. ویزای کشور اسلواکی بر اساس مدت زمان و هدفی که برای اقامت در اسلواکی وجود دارد در ۴ دسته طبقه بندی می شود که این ۴ دسته شامل ویزا شنگن نوع A – ویزای ترانزیت فرودگاهی نوع B – ویزای شینگن نوع C و ویزای بلند مدتی که ویزای نوع D نامیده می‌شود است. حال مسافرین محترم می توانند با توجه به نیاز و هدف خود از سفر به کشور اسلواکی ، یکی از انواع این ویزاها را درخواست کنند.

 انواع ویزای اسلواکی

انواع ویزای اسلواکی

ویزای شینگن کشور اسلواکی

به مجموعه کشورهای اروپایی که تحت پیمانی با نام شینگن، قوانین یکسان و یکپارچه ای را برای خود وضع کرده اند گفته می شود. این قوانین شامل فعالیت‌ها و قوانین و مقررات مرزی و مسافرتی می شود. به دلیل همین پیمان، همه مردم کشورهای خارج از این اتحادیه، جهت سفر و اقامت در کشورهای عضو اتحادیه و پیمان شینگن، موظف به اخذ مجوز ورود و روادیدی جامع و واحد موسوم به ویزای شینگن هستند کشور اسلواکی نیز عضو این اتحادیه می باشد و تمامی افرادی که قصد سفر به این کشور را دارند پس از تعیین وقت سفارت اسلواکی می توانند اقدام به دریافت ویزای شینگن از طریق این سفارتخانه در تهران کنند.

ویزای شینگن کشور اسلواکی

ویزای شینگن کشور اسلواکی

ویزای تحصیلی کشور اسلواکی

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در اروپا و کشور اسلواکی را دارند باید پس از گرفتن وقت سفارت اسلواکی به هنگامی که مدارک خود را جهت گرفتن ویزای اسلواکی به سفارتخانه اسلواکی می‌دهند ویزای نوع D را درخواست کنند زیرا این نوع از ویزا به دانشجویان گرامی این امکان را می‌ دهد که برای مدت ۶ ماه یا یک سال در این کشور اقامت داشته باشند.

ویزای تحصیلی کشور اسلواکی

ویزای تحصیلی کشور اسلواکی

 چگونگی دریافت وقت سفارت اسلواکی

مسافرینی که قصد سفر به کشور اسلواکی را دارند باید حداقل ۶ هفته یعنی در حدود ۲ ماه قبل از سفر خود به این کشور ، اقدام به درخواست وقت سفارت اسلواکی را انجام دهند. متقاضیان برای گرفتن وقت سفارت اسلواکی می ‌توانند با مراجعه حضوری به سفارتخانه این کشور در تهران و یا تلفنی و یا همچنین با رزرو آنلاین ، تاریخی را برای حضور خود در سفارت این کشور مشخص کنند و مدارک خود را تحویل دهند اما هنگامی که متقاضیان برای دریافت وقت سفارت اسلواکی از طریق اینترنت و به صورت آنلاین اقدام می ‌کنند دیگر نیازی به حضور در سفارتخانه نمی باشد و ویزای اسلواکی به صورت اینترنتی و الکترونیکی اخذ می‌ شود. پس مسافرین محترمی که قصد سفر به کشور اسلواکی را دارند می توانند از سه طریق جهت دریافت وقت سفارت اسلواکی اقدام کنند.

سفارتخانه اسلواکی

متقاضیانی که قصد سفر به کشور اسلواکی را دارند و می خواهند از این کشور دیدن فرمایند باید جهت گرفتن وقت سفارت اسلواکی ، برای گرفتن ویزا به سفارتخانه این کشور در تهران مراجعه کنند. آدرس دقیق سفارتخانه کشور اسلواکی در ایران به شرح زیر است: تهران ، خیابان ولیعصر ، خیابان زعفرانیه ، پلاک ۳۴ . همچنین می توانند. متقاضیان اخذ ویزای سلواکی می توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر به وب سایت سفارتخانه این کشور در تهران مراجعه نمایند.

 نکاتی در مورد ویزای اسلواکی

متقاضیان گرامی باید توجه داشته باشند که برای گرفتن ویزای شینگن حداقل ۶ هفته زودتر از زمانی که قصد سفر به این کشور را دارند ،باید اقدام کنند. همچنین برای گرفتن وقت سفارت اسلواکی می توانند به صورت تلفنی یا آنلاین از طریق اینترنت و یا حضور در سفارتخانه اسلواکی اقدام نمایند.

در حال حاضر هیچگونه پرواز مستقیمی بین ایران و کشور اسلواکی وجود ندارد و پرواز بین دو کشور به صورت غیرمستقیم انجام می گیرد. متقاضیان باید فرم مربوط به اخذ ویزا را با دقت پر کنند زیرا در صورت مشکل داشتن فرم تکمیلی افراد ، در ادامه روند فرآیند اخذ ویزا به مشکل برمی خورند.

نکاتی در مورد ویزای اسلواکی

نکاتی در مورد ویزای اسلواکی

بهترین زمان ممکن برای سفر

با توجه به اینکه کشور اسلواکی در قاره اروپا و در مرکز آن قرار گرفته است و دارای آب و هوای سرد و کوهستانی است ، پس می توان گفت بهترین زمانی که مسافرین محترم می توانند به این کشور سفر کنند و از آن لذت ببرند از آوریل تا ژانویه یعنی ۱۲ فروردین ماه تا ۹ تیر ماه و یا اواسط سپتامبر یعنی ۲۴ شهریور تا ۹ آبان ماه می باشد در این مدت و در این فاصله زمانی ، آب و هوای کشور اسلواکی بسیار دلپذیر است و این کشور در این فاصله زمانی زیاد شلوغ نمی باشد.

بهترین زمان ممکن برای سفر

بهترین زمان ممکن برای سفر

تعیین هدف برای سفر به کشور اسلواکی

فرد درخواست دهنده وقت سفارت اسلواکی و ویزای این کشور، چه مدارکی را برای اقامت در اسلواکی باید ارائه دهد؟ مسلما پس از تعیین وقت سفارت اسلواکی و هنگام ارائه اسناد برای دریافت ویزا، مدارکی لازم است تا هدف متقاضی از سفر و اقامت در این کشور را تعیین کند و باید هدف فرد مشخص شود که سفر او از جمله سفرهای سازمان یافته یا فردی است، یا قرار است در گروه سفرهای تجاری و یا کنفرانس های بین المللی و سمینارهای مختلف باشد. خوب است بدانید هزینه هایی که متقاضی ویزا و وقت سفارت اسلواکی پرداخت می کند، بستگی به نوع ویزایی دارد که دریافت خواهد کرد.

حالا در پایان این مقاله امیدواریم شما چگونگی تعیین وقت سفارت اسلواکی و اقدامات لازم برای اخذ ویزای کشور اسلواکی را یاد گرفته باشید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص ویزای اسلواکی، وقت سفارت اسلواکی و تور اسلواکی ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱