وقت سفارت اتریش

در این مقاله سعی بر این شده است که در ابتدا درمورد کشور اتریش و وقت سفارت اتریش در ایران توضیح مختصری داده شود و در ادامه به مسائل مربوط به وقت سفارت اتریش و گرفتن ویزا می باشد. زیرا این کشور یکی از کشور های محبوب برای سفر های توریستی ایرانیان نیز می باشد.

وقت سفارت اتریش

وقت سفارت اتریش

کشور اتریش

کشور اتریش یکی از کشور های اروپای مرکزی به شمار می رود که پایتخت آن شهر وین است. موقعیت جغرافیایی کشور اتریش به دلیل وجود کوهستان های مرتفع بسیار مناسب می باشد. کشور اتریش از طرف غرب و شرق با مسیر تجاری دانوبین ارتباط دارد و در شمال و جنوب این کشور کوهستان های آلپ قرار گرفته اند. کشور اتریش با کشور های بسیاری هم مرز و همسایه می باشد که این کشور ها شامل، جمهوری چک ، اسلوونی ، مجارستان ، سوییس ، آلمان و ایتالیا می باشند.

کشور اتریش

کشور اتریش

آب و هوای اتریش

آب‌ و هوای اتریش را می ‌توان به دلیل وجود دریاچه‌ های متعددی که در پای کوهستان‌ هایش سرازیر است، خاص و منحصربه ‌فرد دانست. وجود کوهستان‌های آلپ و دامنه ‌های این کوهستان از آب ‌وهوایی مدیترانه‌ ای برخوردارند. کشور اتریش در هر منطقه خود دارای آب ‌وهوای متفاوتی می ‌باشد. در غرب این کشور شما شاهد رطوبت بیشتری نسبت به شرق آن هستید. دلیل این امر وجود باد هایی است که در غرب بیشتر از شرق این کشور می وزند.

آب‌ و هوای غرب اتریش با این میزان رطوبت که بارشی نزدیک به هزار میلی ‌متر را سالانه در خود می ‌بیند را می‌توان به آب ‌و هوای اقیانوس اطلس نسبت داد. در شرق این کشور شما شاهد آب ‌وهوا و زمین‌هایی به نسبت خشک هستید چراکه در این مناطق بارش‌ها به نسبت غرب بسیار کمتر است.کشور اتریش از تابستان‌های به نسبت گرم ‌تری برخوردار است و شاید زمستانی با سرمای خفیف در این کشور دیده شود. ژانویه ماهی است که اتریش بیشترین بارش برف و کمترین دمای هوا را به خود می‌ بیند و در ماه فوریه دمای هوا کم ‌کم رو به گرمی می‌ رود. در کل می‌ توان گفت آب‌ وهوای اتریش معتدل و مرطوب می ‌باشد.

آب و هوای اتریش

آب و هوای اتریش

تعیین وقت سفارت اتریش

اتریش عضو اتحادیه اروپا و معاهده شنگن می باشد. این ۲۸ کشور اروپایی که واحد پول آن ها یورو است، برای شرایط اقتصادی خود از یکدیگر تبعیت می کنند. از زمان تشکیل اتحادیه اروپا ، یکپارچه سازی در اقتصاد اروپا به وجود آمده است که حتی قوانین کار در کشور های این اتحادیه تقریبا مشابه می باشد. این کشور ها، در اکثر اوقات در اعطای اجازه اقامت دادن و تابعیت هم به صورت مشابه عمل می کنند.

برای سفر به کشور اتریش،گرفتن ویزا برای ایرانی ها الزامی است. همچنین مدت زمان این روادید در هر شش ماه سال نباید بیشتر از ۹۰ روز باشد. تقریبا تمامی متقاضیان دریافت ویزا، برای گرفتن وقت سفارت اتریش پیش از هر چیز باید به تعیین وقت سفارت اتریش اقدام نمایند. به منظور دریافت ویزای اتریش ابتدا مدارک مورد نیاز خود را آماده کنید و سپس به آژانس سفری دیگر مراجعه کرده و کار خود را به این شرکت مسافرتی بسپارید و مدارک خود را در زمان تعیین شده به سفارت تحویل دهید.

اگر می خواهید درخواست ویزا انجام دهید باید از قبل وقت گرفته در غیر این صورت کار شما انجام نمی شود و آژانس سفری دیگر در این خصوص به شکل بی واسطه و تخصصی فعالیت می نماید و همچنین می توانند برای گرفتن ویزای کشور اتریش باید از مدتی قبل تر تعیین وقت سفارت اتریش را انجام داد افرادی که قصد سفر به این کشور را دارند لازم است که از سفارتخانه این کشور در تهران وقت بگیرند و باید در وقتی که سفارت اتریش برای متقاضیان قرار می دهند در سفارتخانه حضور یابند و با ارائه کلیه مدارک خود پاسخگوی سوالات آن ها باشند تا بتوانند مجوز ورود به این کشور را بگیرند . مدارک افراد در جلسه که با گرفتن وقت سفارت اتریش برگزار می شود مورد بررسی و مطالعه قرار می‌گیرد و در صورتی که مدارک بدون هیچ گونه مشکلی باشد تایید می ‌شود و به فرد متقاضی ویزا داده خواهد شد.

تعیین وقت سفارت اتریش

تعیین وقت سفارت اتریش

مدارک مورد نیاز برای ویزای اتریش

مسافری که قصد سفر به کشور اتریش را دارند پس از اینکه وقت سفارت اتریش را دریافت کردند باید مدارکی که در زیر اعلام می‌ کنیم را در زمانی که مشخص شده است به کنسولگری سفارت این کشور تحویل دهند. متقاضیان جهت اخذ ویزای کشور اتریش باید دقت کافی را داشته باشند در وقت تعیین شده و با ارائه مدارک کامل حضور یابند. مدارک مورد نیاز برای ویزای اتریش: سه قطعه عکس رنگی سه در پنج ، سند مسافرتی که معتبر باشد ، اسناد مرتبط به محل اقامت باید کامل باشد ، اسناد مربوط به بیمه درمانی مسافرتی و پرداخت کردن هزینه‌های مربوط به ویزا .  در اینجا به چند مدرک اساسی اشاره کرده ایم اما متقاضیان برای تعیین وقت و گرفتن ویزای اتریش می ‌توانند با تماس به سفارت اتریش در تهران تمامی سوالات خود را مبنی بر مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا بپرسند.

مدارک مورد نیاز برای ویزای اتریش

مدارک مورد نیاز برای ویزای اتریش

مراحل تعیین وقت سفارت اتریش

متقاضیان سفر به کشور اتریش می توانند با شماره گیری تلفن تماس سفارت اتریش اقدام به برقراری ارتباط با سفارتخانه این کشور کرده و سپس از این کنسولگری تاریخی را برای مصاحبه دریافت می کنید که با مراجعه به سفارت اتریش در زمان تعیین شده از سوی این کنسولگری و ارائه ی کلیه مدارک مورد نیاز و پرداخت هزینه های مرتبط با ویزا ، اقدام به دیافت ویزا می کنند.

مراحل تعیین وقت سفارت اتریش

مراحل تعیین وقت سفارت اتریش

چگونگی دریافت وقت سفارت اسلواکی

مسافرینی که قصد سفر به کشور اتریش را دارند باید حداقل ۶ هفته که یعنی در حدود دو ماه قبل از سفر خود به این کشور اقدام به درخواست وقت سفارت اتریش کنند. متقاضیان برای گرفتن وقت سفارت اتریش می ‌توانند با مراجعه حضوری به سفارتخانه این کشور در تهران و یا تلفنی و یا همچنین رزرو آنلاین ، تاریخی را برای حضور خود در سفارت این کشور مشخص کنند و مدارک خود را تحویل بدهند اما هنگامی که متقاضیان برای دریافت وقت سفارت اتریش از طریق اینترنت به صورت آنلاین اقدام می‌ کنند دیگر نیازی به حضور وی نبوده و ویزای اتریش به صورت اینترنتی و الکترونیکی اخذ می ‌شود.

چگونگی دریافت وقت سفارت اسلواکی

چگونگی دریافت وقت سفارت اسلواکی

سفارت خانه اتریش

متقاضیانی که قصد سفر به کشور اتریش را دارند و می خواهند از این کشور دیدن فرمایند باید جهت گرفتن وقت سفارت اتریش برای گرفتن ویزا به سفارتخانه این کشور در تهران مراجعه کنند که آدرس دقیق سفارتخانه اتریش در ایران به شرح زیر است: تهران ، نیاوران ، خیابان باهنر ، خیابان مقدسی ، خیابان محمود احمدی زمانی ، کوچه میرولی ، پلاک ۶ – ۸ . همچنین متقاضیان می توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر به وب سایت سفارتخانه این کشور در تهران مراجعه نمایند.

سفارت خانه اتریش

سفارت خانه اتریش

گرفتن وقت سفارت اتریشا

برای درخواست ویزا یا اقامت اتریش، لازم است حتما از سفارت اتریش، وقت قبلی بگیریدافرادی که می خواهند درخواست اقامت کنند و تعهد نامه الکترونیکی دارند، می ‌توانند از طریق آژانس های فعال در این زمینه نظیر   آژانس سفری دیگربرای رزرو وقت سفارت اتریش اقدام کنند. همچنین مسئولان بخش کنسولی سفارت اتریش از یک شنبه الی پنج‌ شنبه هر هفته بین ساعت ۱۳:۳۰ الی ۱۵:۰۰ (به وقت ایران) پاسخگوی شما خواهند بود.

توصیه‌های امنیتی سفارت اتریش

سفارت نسبت به دلالان که برای گرفتن وقت مصاحبه مبالغ هنگفتی را از مردم طلب می کنند– از جمله آژانس‌های مسافرتی متعدد و اشخاصی که در جلوی سفارت به شما پیشنهاد می‌دهند – هشدار جدی می‌ دهد. این افراد هیچ گونه ارتباطی با سفارت ندارندبرخی از این دلالان پیشنهاد مدارک جعلی نیز ارائه می‌ کنند. هر شخصی که مدارک جعلی به سفارت ارائه نماید، دیگر ویزا دریافت نخواهد کرد. سفارت تجربه زیادی با مدارک جعلی داشته و مجهز به آخرین تجهیزات فنی است. تقریبا تمامی موارد جعل کشف می‌ شوند. اعتراض و گلایه بعدی در این خصوص فایده ‌ای نخواهد داشت.

سایر اطلاعات برای دریافت ویزای اتریش

تمامی مدارکی که برای سفارت اتریش فرستاده می شوند باید به زبان آلمانی ترجمه شده باشند. سفارتخانه این حق را دارد که در مواقع ضروری و مورد نیاز ، علاوه بر مدارکی که گفته شد ، مدارک دیگری نیز از متقاضیان بگیرد و یا همچنین از متقاضی برای انجام مصاحبه تکمیلی به سفارتخانه اتریش درخواست کند. به غیر از مواردی که از درخواست کنندگان خواسته شده است، مدارک دیگری را نباید برای سفارت ارسال نکنید.

تمامی مدارک خواسته شده باید توسط فرد متقاضی، هنگام ارائه درخواست ویزا تحویل داده شوندبرای تمامی اقدامات مرتبط با صدور ویزا، تنها وجهی که باید پرداخت شود، هزینه رسیدگی به درخواست ویزا است و فرم‌های درخواست ویزا رایگان هستندلازم است فرم درخواست ویزا را به صورت کامل، تکمیل و آن را امضا کنید. چرا که دستور تکمیل بعدی مدارک، منجر به طولانی شدن روند رسیدگی به درخواست شما خواهد شد.

درخواست‌ها باید حداقل ۱۴ روز پیش از تاریخ پیش‌بینی شده سفر ارائه شودصدور ویزا تضمین کننده اجازه ورود به قلمرو جمهوری اتریش نیست. چنانچه هنگام گذر از مرز، دلایلی مبنی بر عدم پذیرش (اخراج) به وجود آید، امکان ابطال ویزا و عدم اجازه ورود وجود خواهد داشت. صدور ویزا به منزله مجوزی برای انجام کار و کسب درآمد به غیر از در چارچوب سفرهای تجاری نیست.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص ویزای اتریش ، وقت سفارت اتریش و تور اتریش ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱