دیدنی های کشور آذربایجان

سفر به آذربایجان یکی از گزینه های همه پسند برای ایرانیان و عموم مردم سراسر دنیا می باشد. امروز قصد داریم دیدنی های کشور آذربایجان را به دقت مورد بررسی قرار دهیم به این صورت سفر به این منطقه قطعاً بسیار شیرین تر خواهد بود.

 کوه آتشگاه کشور آذربایجان

یکی از زیباترین دیدنی های کشور آذربایجان که هر ساله به صورت روتین مورد بازدید مسافران و عموم مردم قرار می گیرد کوه آتشین است. این کوه در ضلع شمال شرقی باکو قرار دارد. نکته جالب در خصوص این کوه آتش همیشه روشن آن است در واقع این آتش هرگز خاموش نمی شود و این موضوع بارها توسط های تیم های مختلف مستندساز مورد بررسی قرار گرفته است. بالاترین قسمت این کوه دارای سه راه مجزا برای شعله ور سازی آتش است. این آتش از ذخیره های گاز زیر زمینی که بدون لوله به بالا حرکت می کنند نشات می گیرد. فردی که برای اولین بار از کوه آتشین دیدن نماید قطعاً کمی نگران خواهد شد زیرا آتش های شعله ور آن بسیار خوف برانگیز هستند. آتش به صورت دایره وار دور این کوه را فراگفته و گویی جشن تولدی زیبا برپا نموده است. بازدید از دیدنی های کشور آذربایجان در ایام نوروز بهترین انتخاب خواهد بود.

دیدنی های کشور آذربایجان | جاهای دیدنی کشور آذربایجان 88851080-021

قلعه دختر باکو

در بین انواع دیدنی های کشور آذربایجان قلعه دختر در دسته بناهای تاریخی قرار دارد. این قلعه بسیار قدیمی است و قدمت آن مربوط به دوره ساسانی می باشد و به آذربایجان قیزقالاسی مشهور است. قلعه دختر دارای ارتفاع ۳۰ متر بوده و عرض آن بیش از ۶ متر است. اگر به فهرست میراث جهانی یونسکو نگاهی بیاندازید نام قلعه دختر به عنوان یکی از دیدنی های کشور آذربایجان به چشم می خورد. در ابتدا این قلعه نام و نشان دیگری داشت. به عنوان مثال نیاشگاه آناهیتا یکی از لقب های این قلعه بوده است. که به نوعی برای زرتشتیان حکم زیارتگاهی بسیار مشهور را داشته و برای آن ارزش و احترام بسیار بالایی قائل هستند.

پس از گذشت چندین سال نهایتاً در سال ۱۹۶۰ قلعه دختر مورد مرمت قرار گرفت. هم اکنون قلعه دختر یکی از موزه های بسیار زیبا و همه پسند بوده و از برترین دیدنی های کشور آذربایجان می باشد. این موزه فضای وسیعی دارد. این موزه در منطقه ای قرار دارد که به سادگی می توان با پای پیاده به ان دسترسی داشت. قلعه دختر دارای چشم انداز بسیار زیبایی می باشد که چشم ها را خیزه می نماید. خوشبختانه بازدید از قلعه دختر رایگان است. دیدنی های کشور آذربایجان در فصل تابستان زیباتر هستند.

دیدنی های کشور آذربایجان | جاهای دیدنی کشور آذربایجان 88851080-021

بلوار باکو کشور آذربایجان

شاید به محض اینکه صحبت از سفر به آذربایجان شود دیدن بلوار شهر یا بلوار باکو به شما پیشنهاد شود. بلوار شهر یک پارک ملی رسمی است. این مکان برای تماشای دریای خزر گزینه ای بسیار عالی و زیبا می باشد. بلوار شهر در شب به زیباترین شکل ممکن خواهد بود. این بلوار یک پکیج مسافرتی کامل است. شما می توانید از مراکز خرید، مراکز تجاری، چایخانه های سنتی و مدرن، رستوران های محلی و کلاسیک و … در این بلوار دیدن نمایید.

در بین دیدنی های کشور آذربایجان بلوار شهر شهرت بسیار زیادی دارد. اگر تمایل به پیاده روی داشته باشید از این منطقه زیبا غافل نشوید. همانطور که می دانید هوای باکو کمی گرم است اما قدم زدن در این بلوار باعث می شود نفسی تازه نمایید و از هوای مطبوع لذت ببرید. عموماً قایق های اجاره ای با کمترین هزینه برای شما فراهم می باشد تا تجربه ای به یاد ماندنی از قایق سواری بر روی دریای خزر را ثبت نماید. به طور کلی بازدید از این منطقه در نیمه شب رواج بیشتری دارد. نوع چیدمان این بلوار در شب جذاب تر به نظر می رسد و همینطور هوای دل پذیر تری پیش روی شما خواهد بود. دیدنی های کشور آذربایجان رایگان و یا با حداقل هزینه همراه است.

دیدنی های کشور آذربایجان | جاهای دیدنی کشور آذربایجان 88851080-021

معبد آتشگاه باکو آذربایجان

یکی دیگر از بهترین دیدنی های کشور آذربایجان معبد آتشگاه می باشد. این معبد ساختمانی قلعه شکل است که در ناحیه سوراخانی قرار دارد و به نوعی سی کیلومتر از مرکز شهر فاصله دارد. این بنا دارای معماری پنج گانه است البته حیاط این بنا سالها پیش توسط روحانیان محاصره شده است. در مرکز این معبد یک محراب قرار دارد که به صورت چهار وجه بوده و از هر سمت پله خور می باشد. اگر به قدمت این معبد نگاهی بیندازیم مشخص می شود که تجار هندی برای تجارت دارو از این معبد دیدن می نمودند.

مبرهن است که باکو در جاده ابریشم قرار دارد و بسیاری از تاجرین نیز از این جاده خاطرات بسیار زیادی دارند و جاده ابریشم بخشی از زندگی مردم محسوب می شود. معبد آتشگاه برای دو فرقه زرتشتی و هندو مقدس است. این معبد با استفاده از منابع گازی طبیعی روشن می ماند. توجه نمایید که معبد آتشگاه یکی از زیباترین دیدنی های کشور آذربایجان می باشد و هرگز نباید از آن غافل شوید. این معبد در یک محوطه بسیار بزرگ بنا شده است و دالان های تو در تو آن از زیبایی خاصی برخوردار هستند. دیدنی های کشور آذربایجان نیاز به یک مسافرت یک هفته ای دارد.

دیدنی های کشور آذربایجان | جاهای دیدنی کشور آذربایجان 88851080-021

مرکز خرید متروپارک آذربایجان

افرادی که علاقمند به خرید هستند و از طرفی به دنبال برندهای مشهور و ارزان قیمت میگردند بهتر است به سراغ مرکز خرید متروپارک بروند. این مرکز خرید علاوه بر داشتن محصولات متنوع برای فروش یکی از زیباترین دیدنی های کشور آذربایجان است. در این مرکز می توانید از پوشاک، انواع برندهای لوازم آرایش، لوازم الکتریکی، عطر های مشهور و همینطور کافه و رستوران و حتی محلی برای نگهداری کودک خود نیز بهرمند شوید. در مرکز خرید متروپارک کافه های مدرن و سنتی بسیاری وجود دارد که هر کدام منویی خاص عرضه می نمایند. پارکینگ بسیار بزرگی که دایر شده است ۳۵۰ ماشین را در خورد جای می دهد و البته این مرکز خرید روبروی ایستگاه مترو ناریمانو نیز قرار دارد که در سال تعداد بسیار زیادی از افراد از آن استفاده می نمایند.

در طبقه ششم مرکز خرید پارک مترو یک سینما با گنجایش بسیار بالا وجود دارد که امکان پخش فیلم های سه بعدی و فوق حرفه ای هم داشته و از دسته گزینه های تفریحی بسیار عالی پس از یک گشت و گذار محسوب می شود. شما می توانید یک روز کامل را به این مرکز خرید اختصاص دهید و خرید خود را با نازل ترین قیمت به پایان رسانید. دیدنی های کشور آذربایجان هرگز از یادها پاک نخواهند شد.

دیدنی های کشور آذربایجان | جاهای دیدنی کشور آذربایجان 88851080-021

میدان فواره ها در باکو

هرچه از زیبایی میدان فواره باکو بگوییم کم است. میدان فواره ها همیشه از بهترین دیدنی های کشور آذربایجان بوده و همچون الماس می درخشد. در دوران شوروی در این منطقه فواره های بسیاری ساخته شده است که در نهایت به دور این میدان نصب شده است. مردم باکو آخر هفته خود را به دور این میدان می گذرانند و از زیبایی آن استفاده نموده و آرامش می گیرند. این میدان تمامی نیازهای شما را رفع می کند. به دور میدان فواره ها و مغازه های متعددی قرار دارد، رستوران و یا غذاخوری های سنتی، پاساژهای چند طبقه و حتی هتل هایی با درجه بندی مختلفی از امکانات این منطقه زیبا هستند.

هر گونه جشنواره و نمایش ها از سوی مقامات نیز در میدان فواره ها برگزار می شود. پس از بازسازی های پیاپی، میدان فواره ها به یکی از بهترین دیدنی های کشور آذربایجان تبدیل شده است و همه ساله بسیاری از مسافران از ان دیدن می نمایند. اگر به عکاسی علاقمند هستید می توانید تصاویر بسیار زیبایی به ثبت برسانید. تمامی فواره ها در شب روشن شده و شهر بسیار زیبا می شود. دیدنی های کشور آذربایجان در سراسر جهان مشهور است.

دیدنی های کشور آذربایجان | جاهای دیدنی کشور آذربایجان 88851080-021

خیابان شهدا مشهور باکو

یکی دیگر از دیدنی های کشور آذربایجان در شهر باکو خیابان شهدا می باشد که به دوره شوروی باز می گردد. در زمان شوروی این خیابان به نام پارک کیروف مشهور بوده و دارای طبیعت بسیار زیبایی می باشد. خیابان شهدا به یاد شهدایی که در قتل عام شوروی نام گذاری شده است و آرامگاه هایی بسیار منظم برایشان بنا شده است. این مکان یکی از مشهورترین دیدنی های کشور آذربایجان بوده و نماد افتخاری برای سراسر جهان می باشد. در این خیابان دریای خزر و خلیج باکو نیز نمایان است. برج های شعله یکی از دیدنی های بسیار مشهور در خیابان شهدا می باشد که خود یکی از دیدنی های کشور آذربایجان محسوب می شود. مشهوترین دیدنی های کشور آذربایجان را از دست ندهید.

دیدنی های کشور آذربایجان | جاهای دیدنی کشور آذربایجان 88851080-021

مرکز خرید علی اف با معماری چشم نواز

در باکو مرکز خریدی است که به محض دیدن آن شگفت زده خواهید شد. معماری به کار رفته در این مرکز توسط معمار مشهور زاها حدید طراحی شده و یکی از منحصربفرد ترین دیدنی های کشور آذربایجان می باشد. افرادی که علاقمند به بازدید از مراکز خرید هستند این گزینه را از دست ندهند. طراحی بسیار خلاقانه مرکز خرید علی اف سبب می شود که ساعت ها گرم بازدید و خرید شوید.

در طبقه بالای این مرکز خرید گالری های هنری مختلفی دیده می شود از جمله گالری هنر، سالن های کنسرت و همینطور کتابخانه هایی وسیع. رستوران گردان این مرکز خرید بسیار مشهور است. سالن کنفرانس در این مرکز خرید بسیار برای برگزاری جلسات مقامات صورت می پذیرد.

این مرکز به شکل حروف ال انگلیسی بوده و ضلع عمودی آن بلند از ضلع افقی می باشد. در این مرکز خرید می توانید برندهای بسیار ویژه و کمیاب را پیدا نمایید. البته تعرفه های تعیین شده برای اجناس کمی بالا بوده و شاید خرید را تا حدی دشوار نماید، شما می توانید به سراغ کارت های تخفیف بروید و از طرح های تخفیف بسیار ویژه استفاده نمایید. دیدنی های کشور آذربایجان مناسب تمام سلیقه ها می باشد.

دیدنی های کشور آذربایجان | جاهای دیدنی کشور آذربایجان 88851080-021

مرکز خرید گانجلیک مدرن

یکی از وسیع ترین دیدنی های کشور آذربایجان مرکز خرید گانجلیک بوده که مساحت آن۵۰٫۰۰۰ مترمربع است. این مرکز خرید در شمال باکو قرار دارد و به مرکز شهر بسیار نزدیک است. در مسافت بسیار کم به این مرکز، استادیوم فوتبال مشهور بهراموف قرار گرفته است. در فروشگاه ها برندهای داخلی دیده می شود و عموماً محصولات با قیمتی ارزان به فروش می رسد. مرکز خرید گانجلیک دارای چهار طبقه بوده و طبقه بالای آن رستوران و کافه می باشد. بالکن های این مرکز خرید نمای خارق العاده ای دارد و از دسته گزینه های مشهور به حساب می آید. در این مجتمع سینما و انواع تفریحات خانوادگی نیز فراهم شده است. قطعاً لحظاتی بسیار به یاد ماندنی در این مرکز خرید برای شما فراهم خواهد شد. دیدنی های کشور آذربایجان با کمترین هزینه همراه است.

دیدنی های کشور آذربایجان | جاهای دیدنی کشور آذربایجان 88851080-021

مرکز خرید پورت باکو

یکی از جدیدترین دیدنی های کشور آذربایجان مرکز خرید پورت باکو است. این مجتمع خرید در سال ۲۰۱۴ افتتاح شد و به جرات می توان گفت که بزرگترین بازار خرید باکو است. در این مرکز خرید بیش از ۳۰۰ رقم کالا با برندهای مختلف به فروش می رسد. بهترین لوازم آرایش اصل به قیمت تولید عرضه شده و همینطور بدلیجات این مرکز بسیار مشهور است. اقامتگاه پورت نیز در این مرکز خرید واقع است.

در طبقه هم کف ساختمان یکی از انواع لوکس ترین لوازم خانه عرضه می شود. در طبقه بالایی کافه های سنتی و مدرن بسیار ایده آلی قرار دارد. سالن های زیبایی، شرکت های لوکس فرانسوی و بهترین مغازه های کیف و کفش نیز در این مرکز خرید واقع شده است.

بهترین لباس های زنانه و بچه گانه در مرکز پورت باکو عرضه می شود که دارای قیمتی بسیار مناسب می باشد. توجه نمایید که لباس های سایز بزرگ این مرکز در دنیا مشهور است.

دیدنی های کشور آذربایجان | جاهای دیدنی کشور آذربایجان 88851080-021

موزه ملی تاریخ جمهوری آذربایجان

این موزه ملی بزرگترین آثار تاریخی و از قدیمی ترین دیدنی های کشور آذربایجان است. ساختمان موزه محل زندگی سرمایه داران بزرگ آذربایجانی بوده است. این موزه در سال ۱۹۲۰ تأسیس شد. بخش های مختلف این بنا بسیار زیبا و چشم نواز است. به عنوان مثال آزمایشگاه های موجود در موزه، صندوق های سکه شناسی و همینطور کتابخانه بسیار زیبا موزه ملی در جهان مشهور است. بخش اول موزه شامل اشیای نظامی بوده و همینطور استخوان های انسان ها نیز به صورت نمادین قرار داده شده است. بخش دوم موزه مربوط به اموال فراد مشهور می باشد و بخش پایانی موزه نیز شامل اموال خاندان تقی یف است.

دیدنی های کشور آذربایجان | جاهای دیدنی کشور آذربایجان 88851080-021

از خیابان نظامی غافل نشوید!

برای بازدید از دیدنی های کشور آذربایجان به موزه و مراکز خرید قانع نباشید، گاه یک خیابان ساعت ها شما را به فکر فرو می برد. خیابان نظامی از ارزان ترین دیدنی های کشور آذربایجان است که به شما اجازه می دهد با پای پیاده به خرید بپردازید. این خیابان منصوب به شاعر بزرگ نظامی گنجوی است و تمامی مکان های دیدنی در این خیابان بر گرفته از شاده اسماعیل اول می باشد. بازسازی مغازه های خیابان نظامی سبب شده که مدرن ترین فروشگاه ها در این خیابان به چشم بخورد. سفارت کشورهای مختلف از جمله آلمان و نروژ نیز واقع در این منطقه است.

دیدنی های کشور آذربایجان | جاهای دیدنی کشور آذربایجان 88851080-021

فروشگاه ۲۸، سرزنده ترین فروشگاه باکو!

در یکی از محل های باکو ایستگاه قطار با نام ۲۸ بسیار مشهور است. و البته این نامگذاری نیز به دلیل ماجراهای مربوط به ۲۸ می می باشد. فروشگاه ۲۸ نیز بر اساس این مورد نامگذاری شده است. در این فروشگاه ۸۰ برند خارجی و همینطور بین المللی عرضه می شود و رستوران ها و کافی شاپ های فروشگاه ۲۸ نیز بسیار مشهور است. این فروشگاه از دیدنی های کشور آذربایجان بوده و جوانان علاقه بسیاری به بازدید از این منطقه دارند. در واقع معروف ترین دیدنی های کشور آذربایجان، خود به نوعی شامل این فروشگاه می شود. قطعاً تمامی نامگذاری ها در این منطقه با عدد ۲۸ است و این موضوع از سینمای ۲۸ مشخص است. پارکینگ بزرگ این فروشگاه ۴۰۰ ماشین را در خود جای می دهد.

کاخ شروان شاهان باکو

وقتی صحبت از دیدنی های کشور آذربایجان است قطعاً عده ای علاقمند به بازدید های تاریخی هستند. به این منظور قصد داریم در خصوص کاخ شروان شاهان سخن بگوییم. این کاخ در پشت دیوار شهر قرار دارد و دارای نمادهایی بسیار جهانی می باشد. در این کاخ پادشاهان عباسی حکومت می کردند. بافت معماری بسیار عجیب کاخ شروان سبب شده که در میراث جهانی یونسکو نامدار باشد. فاصله زمانی این کاخ تا ایستگاه مترو حدود ۵ دقیقه است.

دیدنی های کشور آذربایجان | جاهای دیدنی کشور آذربایجان 88851080-021

منطقه قره باغ

قره باغ به معنی باغ بزرگ از دیدنی های کشور آذربایجان بوده و یک منطقه بسیار محلی است. درختان سبز رنگ در این باغ بسیار زیبا هستند. علاوه بر باغ، کوه هایی نیز دور تا دور این منطقه را فرا گرفته اند. این منطقه در ابتدا بسیار وسیع تر بوده است که طی مستندات تاریخی مختلف کمی کوچکتر شده است.

دیدنی های کشور آذربایجان | جاهای دیدنی کشور آذربایجان 88851080-021

قلعه لمبسر یکی دیگر از دیدنی های کشور آذربایجان

قلعه لمبسر از دیدنی های کشور آذربایجان با ارتفاع ۵۰۰ متر می باشد. این قلعه دارای دیواره های دولایه است. پرتگاه های بسیار عمیقی در ضلع غربی این قلعه دیده می شود. دروازه های بسیار بلندی در این قلعه دیده می شود که حدود ۶ متر ارتفاع دارد. تاق های سنپ تراشیده قلعه لمبسر بسیار مشهور هستند و دارای شکل هندسی مکعبی می باشد. به طور کلی دیدنی های کشور آذربایجان کم نیست و می بایست زمان قابل توجهی برای بازدید از جاذبه های دیدنی آذربایجان در نظر گرفته شود. تمامی دیدنی های کشور آذربایجان رایگان می باشد.

دیدنی های کشور آذربایجان | جاهای دیدنی کشور آذربایجان 88851080-021

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص بلیط کشور آذربایجان و تور کشور آذربایجان ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱