دیدنی های هلند

کشور تاریخی هلند دارای کانال های آب، شهرهای قدیمی و خیابان های سنگ فرش است. از دیدنی های هلند می توان به آسیاب های بادی مشهور، سواحل زیبا و مزارع وسیع اشاره کرد. شما می توانید در سفر به هلند از شهرهای خلوتی که کمتر شناخته شده اند و همچنین از جاذبه های طبیعی این کشور دیدن کنید و از دیدنی های هلند لذت ببرید. بیشتر گردشگران برای بازدید از دیدنی های هلند، آمستردام را انتخاب می کنند. آمستردام پایتخت هلند است و موزه ها و دیدنی های بسیاری دارد اما به غیر از این شهر، دهکده ها و شهرهایی نیز هستند که دیدنی های هلند را در خود دارند. بازدید از دیدنی های هلند به دلیل مسطح بودن این کشور با دوچرخه امکان پذیر است.

بازدید از روتردام

برای بازدید از دیدنی های هلند زمانی از وقت خود را می توانید به دیدن شهر روتردام اختصاص دهید. این شهر بناهایی با معماری فوق العاده دارد. از این رو به آن پایتخت معماری و شهرساری کشور هلند می گویند. در این شهر مدرنیته، سنت و هنر آوان گارد را در شهرسازی آن خواهید دید. برخی بناهای آن در جنگ جهانی دوم تخریب شده است اما هنوز زیبایی های خود را حفظ کرده است و از دیدنی های هلند به شمار می آید.

دیدنی های هلند | جاذبه های گردشگری هلند | جاهای دیدنی هلند 88851080-021

بازدید از شهر تاریخی هارلم

هارلم یک شهرتاریخی است که می توانید خانه های تاجران و خانه های قدیمی را در آن ببینید. در مرکز آن یک کلیسای مرکزی و بازار وجود دارد. این شهر به دور از هیاهو و شلوغی میباشد و می تواند مقصد خوبی برای بازدید از دیدنی های هلند باشد. از آمستردام به هارلم را برای بازدید از دیدنی های هلند می توانید با دوچرخه یا قطار طی کنید.

بازدید از شهر ادام (Edam)

یکی از دیدنی های هلند شهر ادام است. در شهر تاریخی ادام می توانید زمین های کشاورزی، خانه های قدیمی و زیبا و آسیاب های بادی را مشاهده کنید. ادام یکی از شهرهای نمادین هلند است که در آن می توانید غذاهای هلندی خوش مزه ای نوش جان کنید. منظره های طبیعی و زیبایی در این شهر تاریخی وجود دارد.

بازدید از ونیز شمال

یکی از دیدینی های هلند، گیتورن است که با نام ونیز شمال از آن یاد می شود و یک دیدنی توریستی به شمار می آید. اجازه ورود ماشین به این شهر داده نشده است و کانال های زیبایی در آن مشاهده خواهید کرد. در این شهر می توانید کلبه های دیدنی زیبایی را با کرایه یک قایق تماشا کنید و از دیدنی های هلند لذت ببرید.

بازدید از کانال‌های آمستردام

آمستردام مانند ونیز دارای کانال های آب است که یکی از دیدنی های هلند به شمار می آید. شما می توانید برای بازدید از موزه های این شهر نیز قایقی کرایه کنید. خیابان چهارصد ساله در این شهر وجود دارد به نام Grachtengordel که پل های متعدد و خانه هایی مربوط به قرن ۱۷ در آن مشاهده خواهید کرد. در این خیابان هتل، کافه، بوتیک و باغ های زیبایی وجود دارد.

دیدنی های هلند | جاذبه های گردشگری هلند | جاهای دیدنی هلند 88851080-021

کوکنهوف (Keukenhof)، باغ اروپا

باغ های لاله در کوکنهف که از دیدنی های هلند است، بهترین مکان برای تماشای آن ها است. به همین دلیل به آن لقب باغ اروپا داده اند. در کوکنهف که بزرگ ترین باغ گل در دنیا است می توانید ۷۰۰ نوع گل لاله را ببینید که ردیف های بی انتهای این گل ها منظره های مفرح را رقم می زند. علاوه بر گل لاله در این پارک گل سنبل نیز وجود دارد. این پارک توانسته است بزرگ ترین نمایش روباز از گل ها را تدارک ببیند.

دیدنی های هلند | جاذبه های گردشگری هلند | جاهای دیدنی هلند 88851080-021

موزهٔ امپراتوری (Rijksmuseum)

یکی از دیدنی های هلند موزه امپراتوری رایک است. موزه ملی هلند به نام رایک آثار هنری نایاب و با ارزشی را از سال ۱۸۰۹ جمع آوری کرده است. تعداد آثار هنری آن موزه ۷ میلیون است و تعداد ۵۰۰۰ نقاشی را در ۲۵۰ تالار آن می توانید ببینید. هم چنین این موزه کتابخانه ای دارد که دارای ۳۵ هزار عنوان از کتاب است. در این موزه می توانید صنایع دستی، هنر مدرن و مجسمه های قرون وسطی را ببینید.

دیدنی های هلند | جاذبه های گردشگری هلند | جاهای دیدنی هلند 88851080-021

دیدنی های هلند و بازدید از پارک ملی Hoge Veluwe

پارک ملی با وسعتی نزدیک به ۵۵ کیلومتر مربع یکی از دیدنی های هلند است که انواع مختلفی از حیات وحش و پوشش گیاهی را در خود جای داده است. این پارک هلند برای یک سفر یک روزه مناسب است. زمین های جنگلی در قسمت شمالی این پارک وجود دارد. منطقه ای که در گذشته منطقه حفاظت شده شکار بود و امروزه به آن باغ تندیس می گویند در این پارک وجود دارد. گوزن های قرمز را در این پارک می توانید مشاهده کنید. پرندگان نیز در این پارک بسیار دیده می شوند. با کرایه رایگان دوچرخه در این پارک می توانید در آن به گشت و گذار و بازدید از دیدنی های هلند بپردازید. منابع طبیعی پارک مورد حمایت دولت قرار گرفته است. گوزن، آهو و گراز حیواناتی هستند که در این پارک آزادانه زندگی می کنند. خوراکی های مناسب برای بقای آن ها در این پارک فراهم می شود. این پارک برای علاقه مندان به حیات وحش طبیعی و طبیعت بکر بسیار مناسب و هیجان انگیز خواهد بود.

دیدنی های هلند | جاذبه های گردشگری هلند | جاهای دیدنی هلند 88851080-021

موزه یا خانه آنه فرانک

موزه آنه فرانک، از دیدنی های هلند و محلی است که نویسنده یهودی به نام آنه فرانک و خانواده اش در خلال جنگ جهانی دوم در آن روزگار می گذراندند. شهرت این نویسنده به دلیل دفتر خاطراتش است که بعد از مرگ او به چاپ رسید و امروزه به ۵۱ زبان دنیا ترجمه شده است. در این خانه که قسمت هایی از آن هنوز به شکل سابق است گوشه ای از تاریخ دنیا را خواهید دید.

دیدنی های هلند | جاذبه های گردشگری هلند | جاهای دیدنی هلند 88851080-021

آسیاب‌بادی‌های کیندردیک (Kinderdijk)

آسیاب‌بادی‌های کیندردیک از دیدنی های هلند است. در نزدیکی رود Noord دهکده ای مشهور به نام کیندردیک وجود دارد که بازار آن به دلیل وجود آسیاب های بادی متعلق به قرن ۱۸ شهرت جهانی یافته است. تعداد ۱۹ آسیاب بادی موجود در این بازار که طی سال های ۱۷۲۲ تا ۱۷۶۱ ساخته شده است در میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. این آسیاب ها نماد کشور هلند هستند که از آوریل تا اکتبر برای عموم قابل مشاهده هستند.

دیدنی های هلند | جاذبه های گردشگری هلند | جاهای دیدنی هلند 88851080-021

بازدید از موزه ون گوگ

موزه ون گوگ از دیدنی های هلند مقام سی و پنجم را در بین گالری های هنری دنیا دارد. آثار هنرمند مشهور هلندی به نام ون گوک در آن نگهداری می شود. ۷۰۰ نامه و ۷۰۰ نقاشی در این موزه وجود دارد. علاوه بر ون گوک از هنرمندان معاصر نیز آثاری در این موزه وجود دارد. این موزه از نظر بازدید رتبه دوم را در هلند و رتبه ۳۱ را در جهان دارد.

دیدنی های هلند | جاذبه های گردشگری هلند | جاهای دیدنی هلند 88851080-021

شهر تاریخی والکنبورخ (Valkenburg)

شهر تاریخی والکنبورخ از دیدنی های هلند است. در هلند شهرها و بناهای تاریخی زیادی وجود دارد. والکنبورخ یکی از شهرهای رومانتیک و کوچک هلند است که در درهٔ زیبای Geul Valley واقع شده است. قلعه تپه ای از دیگر دیدنی های هلند است که در این شهر وجود دارد. علاوه بر قلعه تاریخی، غارهای فراوان، بازار دیدنی کریسمس و امکانات اسپا در Thermae 2000 است که مجموعه بزرگ اسپا در هلند است. یک کلیسا متعلق به قرن چهاردهم به نام کلیسای St. Nicolaaskerk نیز در این شهر وجود دارد.

دیدنی های هلند | جاذبه های گردشگری هلند | جاهای دیدنی هلند 88851080-021

بازدید از قلعهٔ De Haar

چهارمین قلعه بزرگ در هلند قلعهٔ De Haar نام دارد که در نزدیکی شهر Utrecht است. ساخت این قلعه به قرن ۱۴ برمی گردد که در سال ۱۸۹۲ میلادی بازسازی شده است. پرده های منقش، اشیای قدیمی، نقاشی و باغ های زیبا در این قلعه وجود دارد که در مجموع آن را تبدیل به مجموعه ای شگفت انگیز کرده است.

دیدنی های هلند | جاذبه های گردشگری هلند | جاهای دیدنی هلند 88851080-021

بازدید از کلیسای غربی

کلیسای مشهور آمستردام به نام کلیسای غربی از دیدنی های هلند و محلی است که مراسم ازدواج ملکه بئاتریکس در سال ۱۹۶۶ در آن برگزار شده است. سبک ساخت این کلیسا رنسانس است و معماری گوتیک در بخش هایی از آن دیده می شود. بلند ترین برج کلیسای این شهر با نام Langer Jan ارتفاعی به اندازه ۸۵ متر دارد که در کلیسای غربی واقع شده است.

خانهٔ رامبرانت (Rembrandt)

خانه رامبرانت از دیدنی های هلند، خانه ای است که نقاش معروف هلندی به نام رامبرانت بهترین سال های خود را در آن گذرانده است. رامبرانت از مهره هایی بود که در عصر طلایی این کشور زندگی می کرد. اشیای رامبرانت وهمسرش که ۲۰ سال در این خانه سکونت داشتند در این خانه به نمایش در آمده است. شاگرد رامبرانت و سه فرزندش در کلیسای Zuiderkerk که در نزدیک موزه قرار دارد دفن شده اند. این کلیسا اولین کلیسای پروتستان در آمستردام است. مجسمه رامبرانت در میدان رامبرانت وجود دارد و کافه و رستوران در اطراف آن دیده می شود.

بازدید از کاخ پادشاهی

پادشاه در کاخ پادشاهی شهر که از دیدنی های هلند است، اقامت داشته است که از سال ۱۶۴۸ ساخت آن آغاز شد. معماری رومی را در این کاخ خواهید دید. داخل کاخ نقاشی هایی با ارزش، تندیس های مرمر و نقش برجسته های سنگی را خواهید دید. تالاری به نام Council Hall دراین کاخ وجود دارد که بزرگترین و مشهورترین تالار آن است. راهنمای انگلیسی زبان برای تماشای این کاخ وجود دارد.

موزهٔ تاریخ یهودیان

موزه تاریخ یهودیان که از موزه های قدیمی و دیدنی های هلند است مربوط به فرهنگ و پیشینه یهودیان است. صنایع دستی مذهبی در این موزه وجود دارد. در حمله آلمان به هلند در جنگ جهانی دوم برخی از اشیای آن مفقود شد. تعداد آثار آن که اغلب تابلوهای نقاشی، اشیا مربوط به فرهنگ یهودی، عکس، تورات های کهن، اسناد و روزنامه های قدیمی است به ۱۱ هزار می رسد. نمایشگاه های دائمی و موقتی، کنیسای نو و کنیسای بزرگ بخشی از این موزه است.

Stedelijk، موزهٔ شهری آمستردام

موزه Stedelijk مجموعه ای از آثار هنر مدرن در اروپا و از دیدنی های هلند است. اثار نقاشان هلندی و فرانسوی قرن نوزدهم و بیستم در این موزه دیده می شود. کارگاه های مفرحی برای خانواده ها و هم چنین تورهایی با راهنمای انگلیسی زبان برای بازدید از این موزه وجود دارد. تاسیس این موزه به سال ۱۸۹۵ میلادی برمی گردد.

دیدنی های هلند | جاذبه های گردشگری هلند | جاهای دیدنی هلند 88851080-021

بازدید از باغ وحش و باغ گیاه شناسی

در مرکز شهر باغ وحش و باغ گیاه شناسی که از دیدنی های هلند هستند را خواهید دید. Hortus Botanicus قدیمی ترین باغ گیاه شناسی در دنیا است که در ابتدا تنها یک باغ ساده از گیاهان دارویی بود. امروزه گل های عجیب، گلخانه های متعدد و درختان کمیاب را در این باغ خواهید دید. موزه Natura Artis به فاصله ۵ دقیقه ار این باغ وجود دارد. در باغ وحش آن حیواناتی از سراسر دنیا وجود دارد و در اطراف آن خانه های قدیمی را خواهید دید. این مجموعه آکواریومی با دیواره های مرجانی دارد.

موزهٔ Tropenmuseum

موزهٔ Tropenmuseum از دیدنی های هلند است که محل خوبی برای کسب اطلاع از مستعمره های سابق در هلند می باشد. این موزه نمایشگاه های فراوانی برای نمایش هنر و وسایل مورد نیاز زندگی در مناطق استوایی و نیمه استوایی دارد. در این موزه فروشگاهٔ شرقی و بازارهای قومی را خواهید دید که از دیدنی های جالب آن است. موسیقی سنتی و محلی به طور زنده در این موزه برگزار می شود. راهنمای انگلیسی زبان در تورهای این کشور به این موزه وجود دارد.

دیدنی های هلند | جاذبه های گردشگری هلند | جاهای دیدنی هلند 88851080-021

کلیسای جدید و یادبود ملی

کلیسای جدید Nieuwe Kerk که در کنار کاخ پادشاهی قرار دارد از دیدنی های هلند است که در میدان Dam ساخته شده است و تاجگذاری رسمی پادشاه هلند از سال ۱۸۱۴ در آن برگزار می شد. در سال ۱۲۷۰ میلادی این میدان تاریخی ساخته شد و امروزه نمایشگاه های هنری در این میدان و کلیسا برگزار می شود. منبری با منبت کاری های باروک و تزیین شده با عناصر مذهبی در سال ۱۶۴۹ در این کلیسا ساخته شده است که از دیدنی های آن به شمار می آید. یادبود ملی سازه ای با ارتفاع ۲۲ متر است که بعد از جنگ جهانی دوم برای یادبود قربانیان بنا نهاده شد که نمادی از آزادی نیز می باشد.

بازدید از پارک واندل

در پارک واندل که از دیدنی های هلند است می توانید مجسمه های پیکاسو را تماشا کنید. در فصل تابستان در این پارک تئاترهای روباز به عنوان یکی از تفریحات این پارک به اجرا در می آید. علاوه بر گردشگران، بومیان آن نیز اوقات خود را در این پارک می گذرانند و به دویدن صبحگاهی می پردازند. در این پارک می توانید هوای پاک و تازه را نفس بکشید و به تفریحاتی مثل بازدید از موزه های اطراف و خوردن غذا در رستوران وسط پارک بپردازید.

دیدنی های هلند | جاذبه های گردشگری هلند | جاهای دیدنی هلند 88851080-021

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص بلیط هلند، ویزای هلند و تور هلند  ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱