دیدنی های اسپانیا

قطعاً اگر قصد سفر به کشورهای اروپایی را دارید، بازدید از دیدنی های اسپانیا نیز می تواند یکی از هدف های های سفر شما باشد و مطمئن باشید که از سفر کردن به این کشور هیچ گاه پشیمان نخواهید شد. سفر به قصد بازدید از دیدنی های اسپانیا می تواند برای شما یک سفر شگفت انگیز محسوب گردد، زیرا با بازدید از دیدنی های کشور اسپانیا می توان چندین جاذبه گردشگری را در کنار هم تجربه نمود، از جمله سواحل زیبا، جاذبه های تاریخی، فستیوال های مختلف، غذاهای بسیار متنوع و همچنین آداب و رسوم و فرهنگ خاص مردم این کشور.

طبیعت اسپانیا

اگر به قصد دیدنی های اسپانیا به اروپا سفر کنید، باید بدانید با اینکه اسپانیا جغرافیای پهناوری ندارد و کشوری کوچک محسوب می گردد، اما خواهید دید که تمام جاذبه های طبیعی در این کشور در کنار هم قرار گرفته اند، شما می توانید کوهستان های برفی اسپانیا را در کنار سواحل زیبای آن مشاهده نمایید، از طرفی در دیدنی های اسپانیا بیابان ها در کنار جنگل ها و مراتع سر سبز وجود دارند و می توانید به راحتی انواع جاذبه های طبیعی را در یک کشور کوچک تجربه نمایید و همچنین می توانید در هر فصلی به اسپانیا سفر کرده و در تور اسپانیا شرکت داشته باشید و با توجه به شرایط آب و هوایی آن فصل از این طبیعت زیبا لذت ببرید.

دیدنی های اسپانیا | جاذبه های گردشگری اسپانیا | جاهای دیدنی اسپانیا 88851080-021

سن فرمین جزء دیدنی های اسپانیا

حتماَ شما هم از مراسم های گاو بازی در کشور اسپانیا بسیار شنیده اید، یکی از دیدنی های اسپانیا همین فستیوال سالانه می باشد، و شاید برای شما جالب باشد که در زمان سفرتان به کشور اسپانیا از این مراسم نیز بازدید نمایید، فستیوال سن فرمین هر ساله از ۶ جولای تا ۱۴ جولای در شهر پامپلونای اسپانیا برگزار می گردد، این فستیوال یکی از جذاب تزین دیدنی های اسپانیا می باشد که با آتش بازی، رقص های محلی، مسابقات محلی و مهم تر از همه این ها مسابقات گاو بازی همراه بوده است.

یکی از قواعد این فستیوال پوشیدن لباس های سفید به همراه دستمال های قرمز با آرم فستیوال می باشد که همگی باید آن را رعایت کنند، این فستیوال چند روزه کشور اسپانیا به ترتیب شامل بخش های زیر می باشد:

مراسم افتتاحیه: در جلوی ساختمال شهرداری برگزار می گردد که راس ساعت ۱۲ ظهر با پرتاب فشفشه و فریاد زنده باد سن فرمین مردم فستیوال آغاز خواهد شد.

مراسم غرش: مردم با طبل، دهل، سوت و سنج در ساعت ۱۱:۵۹ شب شروع به نواختن و پای کوبی می نمایند.

 تندیس گردانی: در این مراسم ۸ مجسمه که نماد ۴ پادشاه و ۴ ملکه قاره های مختلف جهان است در خیابان های شهر گردانده می شوند و مردم رقص سنتی Joto را انجام می دهند.

دویدن با گاوها: در هر روز از این فستیوال ساعت ۸ صبح شش گاو و شش گوساله در خیابان های باریک شهر رها می شوند و مردم از آن ها فرار می کنند تا آن ها را به استادیوم گاو بازی برسانند.

مراسم مهیج گاو بازی: این بخش مهیج ترین قسمت فستیوال می باشد که شرط بندی های زیادی نیز در این مسابقات انجام می شود.

ورزش های باستانی: در این مراسم مسابقات زیادی در سطح شهر بین مردم صورت می گیرد که در آن ورزش های باستانی کشور اسپانیا معیار مسابقات هستند.

آواز گروهی: این مراسم در آخرین شب فستیوال یعنی ۱۴ جولای صورت می گیرد و به عبارتی اختتامیه این فستیوال محسوب می گردد که مردم با گرفتن شمع در دست جلوی ساختمان شهرداری سرود Pobre de mi را می خوانند.

دیدنی های اسپانیا | جاذبه های گردشگری اسپانیا | جاهای دیدنی اسپانیا 88851080-021

دیدنی های اسپانیا و شهرهای توریستی آن

کشور اسپانیا نیز مانند هر کشور دیگری دارای چندین شهر می باشد، که معمولاً در بین این شهرها برخی توریست پذیری بالاتری نسبت به بقیه شهرها دارند و اکثر دیدنی های اسپانیا در آن ها واقع شده است، اگر به اسپانیا سفر کردید باید بدانید که شهرهای بزرگ و کوچک زیادی می تواند به عنوان بازدید از دیدنی های اسپانیا مقصد شما برای سفر به این کشور باشد، از جمله این شهر ها می توان به بارسلون، مادرید، گرانادا، والنسیا، سانتیانا دل مار، مالاگا، اوئسکا و سالامانکا اشاره نمود که هر کدام از این ها دارای جاذبه های گردشگری مختص به خود هستند، در اینجا به معرفی آن ها خواهیم پرداخت.

دیدنی های اسپانیا | جاذبه های گردشگری اسپانیا | جاهای دیدنی اسپانیا 88851080-021

دیدنی های اسپانیا و جاذبه های گردشگری آن

حالا می خواهیم ببینیم که اگر به اسپانیا سفر کردید و خواستید از دیدنی های اسپانیا بازدید نمایید چه جاذبه های گردشگری ای منتظر شما هستند، تا به بازدید از آن ها بروید، قطعاً تمام دیدنی های اسپانیا در یک شهر جمع نشده اند و شاید نتوانید به راحتی به تمام شهرهای اسپانیا نیز سفر نمایید، پس با معرفی این مکان ما شما را در پیدا کردن شهر مقصد سفرتان یاری خواهیم کرد تا با توجه به علایق خود بهترین شهر را به عنوان محل اسکان و بازدید از دیدنی های اسپانیا انتخاب نمایید.

خانه کاسا میلا (بارسلون)

اگر مقصد سفر شما در تور اسپانیا شهر بارسلون می باشد، حتما یکی از دیدنی های اسپانیا که نظر شما را جلب می کند خانه کاسا میلا می باشد، این خانه در دهه اول ۱۹۰۰ توسط گائودی برای خانواده میلا طراحی شده است، شکل عجیب این بنا و استفاده بیش از حد از انحنا، نظر هر گردشگری را به خود جلب می کند. همچنین دودکش های این بنا اشکالی عجیب و شبیه به مجسمه دارند و در کل یک معماری رمزآلود در این بنا به چشم می خورد. این خانه یکی از جاذبه ها و دیدنی های اسپانیا و شهر بارسلون می باشد.

دیدنی های اسپانیا | جاذبه های گردشگری اسپانیا | جاهای دیدنی اسپانیا 88851080-021

کاخ ال اسکوریال (مادرید)

این کاخ تابستانی به عنوان یکی از گنجینه های بی نظیر و جزء زیباترین دیدنی های اسپانیا به شمار می رود، این کاخ به دستور شاه فیلیپ دوم ساخته شد و به عنوان مرکز سیاسی امپراطوری کشور اسپانیا در آن دوران محسوب می شد، اما از سال ۱۵۶۳ به بعد از آن به عنوان مدرسه، صومعه، قصر سلطنتی و موزه استفاده می شد، این مکان برای مسیحیان بسیار مهم و مقدس می باشد.

دیدنی های اسپانیا | جاذبه های گردشگری اسپانیا | جاهای دیدنی اسپانیا 88851080-021

کاخ الحمرا (گرانادا)

این کاخ یک نمونه شگفت انگیز از هنر اسلامی است که خلفای مسلمان شهر گرانادا در این کاخ اقامت داشته اند. قدمت این کاخ به سده سیزده باز می گردد، حتما اگر به کشور اسپانیا سفر کردید و از کاخ الحمرا بازدید نمودید از معماری بی نظیر آن شگفت زده خواهید شد، این بنا جزء بناهای به ثبت رسیده در میراث جهانی یونسکو نیز می باشد و یکی از جذاب ترین دیدنی های اسپانیا نیز محسوب می گردد.

دیدنی های اسپانیا | جاذبه های گردشگری اسپانیا | جاهای دیدنی اسپانیا 88851080-021

موزه پرادو (مادرید)

این موزه یکی از مهم ترین مراکز دیدنی پایتخت کشور اسپانیا می باشد که به عنوان یکی از ثروتمندترین موزه های جهان نیز محسوب می گردد، این موزه به دستور پادشاه چارلز سوم و با معماری منحصر به فرد جوآن دی ویلانئوا بنا شده است که در این موزه می توانید آثاری تاریخی و دیدنی های اسپانیا از جمله نقاشی، سکه، اشیا زینتی، مدال و … را از حدود قرن ۱۲ میلادی تا قرن ۱۹ میلادی مشاهده نمایید، قدمت این موزه معروف کشور اسپانیا در حدود بیش از ۲ هزار سال می باشد.

دیدنی های اسپانیا | جاذبه های گردشگری اسپانیا | جاهای دیدنی اسپانیا 88851080-021

ال کامینیتو دل ری یا جاده مرگ (مالاگا)

این جاده قدیمی که قدمتی در حدود یک قرن را دارا می باشد و به جاده پادشاه نیز شهرت دارد، در حومه شهر مالاگا کشور اسپانیا واقع شده است و جزء شگفت انگیزترین دیدنی های اسپانیا محسوب می گردد که توریست های زیادی را به خود جذب می نماید. این جاده بر روی صخره و کوه بنا شده است و در ارتفاع بالایی نسبت به زمین قرار دارد که به دلیل صعب العبور بودن این جاده به جاده مرگ شهرت یافته است. خیلی از بتن های این مسیر صعب العبور فرو ریخته است و هر لحظه ممکن است بقیه سمت های مسیر نیز فرو بریزد، اگر ترس از ارتفاع دارید به هیچ عنوان این جاذبه را برای تجربه کردن انتخاب ننمایید، جاده مرگ اسپانیا یکی از خطرناک ترین جاده های جهان و پرهیجان ترین دیدنی های اسپانیا لقب گرفته است.

دیدنی های اسپانیا | جاذبه های گردشگری اسپانیا | جاهای دیدنی اسپانیا 88851080-021

باغ های توریا (والنسیا)

هنگام بازدید از دیدنی های اسپانیا به شما پیشنهاد می کنیم باغ توریا را فراموش نکنید، این باغ ها جزء بزرگ ترین باغ های اسپانیا و شهر والنسیا محسوب می گردند، این باغ بزرگ در بستر قبلی رودخانه توریا بنا شده است، زمین این باغ قبلاً بستر رودخانه بوده است اما با جابجایی رودخانه این زمین های حاصلخیز تبدیل به یک باغ بزرگ در شهر والنسیا گشته است که در آن یک مسیر دوچرخه سواری نیز ایجاد شده و می توان از اطراف شهر با دوچرخه بازدید کرد. همچنین در داخل باغ زمین های ورزشی، آب نماها و زمین اسکیت نیز برای گذراندن اوقات فراغت شما وجود دارد.

دیدنی های اسپانیا | جاذبه های گردشگری اسپانیا | جاهای دیدنی اسپانیا 88851080-021

پارک گوئل (بارسلونا)

این پارک بی نظیر و زیبا از ساخته های دست گائودی معمار معروف و خلاق اسپانیا می باشد، که بسیاری از دیدنی های اسپانیا را خلق کرده است. این پارک بر روی تپه ال کارمل بنا شده است که به عنوان یک موزه از کارهای گائودی نیز می باشد و انواع مجسمه ها، کاشی کاری ها و طراحی های عجیب و غریب این هنرمند معروف کشور اسپانیا در آن قابل مشاهده و بازدید می باشد. در مسیر پیاده روی این پارک زیبا ستون هایی با طراحی های منحصر به فرد مانند یک درخت سر از زمین بیرون آورده اند و برای بازدید کنندگان تور اسپانیا بسیار جذاب می باشند، اگر علاقه مند به عکاسی هستید این پارک مکان جذابی برای گرفتن عکس های خاص و زیبا از دیدنی های اسپانیا می باشد. توجه داشته باشید که این پارک دارای دو قسمت رایگان و پولی است که برای رفتن به قسمت پولی آن باید بلیت تهیه فرمایید.

دیدنی های اسپانیا | جاذبه های گردشگری اسپانیا | جاهای دیدنی اسپانیا 88851080-021

ساحل بارسلونتا (بارسلون)

اگر به کشور اسپانیا و شهر بارسلون سفر کردید باید بدانید که سواحل این شهر زیبا بخشی جدایی ناپذیر از دیدنی های اسپانیا هستند، اگر محل اقامت شما شهر بارسلون می باشد نزدیک ترین ساحل به شما ساحل بارسلونتا است که در تابستان جزء شلوغ ترین دیدنی های اسپانیا محسوب می گردد. شما می توانید علاوه بر قدم زدن در ساحل بارسلونتا و آفتاب گرفتن در زیر آفتاب جذاب آن، به موج سواری و ورزش های آبی نیز بپردازید، اگر رستوران های جذاب کنار ساحل شما را به وسوسه انداختند تا از غذاهای دریایی آن میل نمایید، حتما بدانید که قیمت این رستوران ها گران می باشد و ممکن است غافلگیر شوید، اما هرگز بازدید از ساحل بارسلونا را از دست ندهید و در برنامه سفر خود به کشور اسپانیا بازدید از این ساحل را نیز گنجانده باشید.

دیدنی های اسپانیا | جاذبه های گردشگری اسپانیا | جاهای دیدنی اسپانیا 88851080-021

کلیسای جامع والنسیا

این کلیسای بزرگ کشور اسپانیا که قدمت آن به قرن سیزده میلادی باز می گردد، بزرگ ترین کلیسای شهر والنسیا و از مراکز توریستی و دیدنی های اسپانیا محسوب می شود که در یک بنای شش ضلعی واقع شده است و معماری عجیب جالبی در آن به چشم می خورد. منابع تاریخی کشور اسپانیا می گویند که ساخت این کلیسای تاریخی حدود دو قرن به طول انجامیده است و همین امر موجب شده است چندین سبک معماری در این بنا مورد استفاده قرار گیرد و این نیز بر جذابیت این بنا افزوده است.

دیوارهای داخلی کلیسا با نقاشی هایی مربوط به قرن پانزدهم مزین شده است، ورودی کلیسا دارای سه درب ورودی می باشد که هر کدام با یک سبک معماری متفاوت ساخته شده اند که یکی از آن ها معماری رم باستان می باشد و به آن درب ورودی دروازه قصر می گویند و دو درب دیگر با معماری سبک باروک (دروازه آیرونز) و شیوه معماری گوتیک (دروازه حواریون) ساخته شده اند و همین معماری جذاب، کلیسای جامع والنسیا را جزء بی نظیر ترین دیدنی های اسپانیا قرار داده است.

کاخ سلطنتی مادرید

اگر علاقه مند به دیدن از کاخ ها می باشید در دیدنی های اسپانیا می توانید از کاخ های مختلفی بازدید نمایید. یکی از این کاخ ها، کاخ سلطنتی مادرید می باشد، این کاخ سلطنتی که با سبک معماری ناموزون و بدون قاعده باروک ساخته شده است، به عنوان بزرگ ترین کاخ اروپای غربی در کشور اسپانیا واقع گردیده است، امروزه از این کاخ برای مراسمات و تشریفات دولتی استفاده می گردد و بجز زمان هایی که در آن مراسمات خاص برگزار می شود بازدید آن برای عموم آزاد است.

جالب است بدانید که برخلاف دیگر کاخ ها و دیدنی های اسپانیا این کاخ به هیچ عنوان با دروازه ورودی محافظت نمی شود و شما می توانید به سمت کاخ قدم بردارید و همچنین بدانید که دیگر خانواده های سلطنتی کشور اسپانیا در این کاخ زندگی نمی کنند. از جمله مکان هایی که در کاخ می توانید از آن ها بازدید کنید تالار ستون ها، اتاق تخت پادشاهی، سالن رقص، اتاق پذیرایی قرمز و … می باشند.

دیدنی های اسپانیا | جاذبه های گردشگری اسپانیا | جاهای دیدنی اسپانیا 88851080-021

پارک اقیانوس شناسی (والنسیا)

اگر در بازدید از دیدنی های اسپانیا از شهر والنسیا نیز عبور کردید، حتما سری به این آکواریوم عظیم والنسیا بزنید. آکواریوم والنسیا سالانه تعداد زیادی از گردشگران کشور اسپانیا را به خود اختصاص می دهد، این پارک اقیانوس شناسی بزرگ ترین آکواریوم قاره اروپا را در دل خود جای داده است که دارای فضایی در حدود ۱۱۰ هزار متر مربع و حجم آب درون آن حدود ۲۲۴ میلیون هزار لیتر می باشد. در این مجموعه سالن های مختلفی تعبیه شده است که می توانید از امکانات این سالن ها استفاده نمایید.

به عنوان مثال یک سالن با فضای قطب شمال و سرمای آن ساخته شده است که شما می توانید بدون رفتن به قطب یک تجربه سفر از قطب را داشته باشید و یا در سالن دیگری مناظر پانوراما وجود دارند، می توانید محیط دریا را با تصاویر پانوراما مشاهده نمایید، پارک اقیانوس شناسی نه تنها یکی از دیدنی های اسپانیا بلکه از دیدنی های شگفت انگیز اروپا نیز محسوب می گردد.

دیدنی های اسپانیا | جاذبه های گردشگری اسپانیا | جاهای دیدنی اسپانیا 88851080-021

کاسا باتلو (بارسلون) یکی دیگر از دیدنی های اسپانیا

یکی دیگر از شاهکارهای تاریخی و دیدنی های اسپانیا کاسا باتلو می باشد، که با سبک معماری خاص و منحصر به فرد معمار معروف کشور اسپانیا به نام گائودی ساخته شده است و بسیاری از شاهکارها و دیدنی های اسپانیا به دست این معمار خلاق خلق شده است. این خانه که در سال ۱۹۰۴ ساخته شده است علاقه وافر گائودی به انحنا و دایره را به خوبی نشان می دهد که در معماری این خانه حتی از یک خط مستقیم و صاف نیز استفاده نشده است.

شاید اولین چیزی که در این نما توجه شما را جلب نماید بالکن هایی هستند که به شکل جمجمه انسان طراحی شده اند، که همین شباهت به جمجمه انسان باعث شده است که افراد محلی به این خانه  کاسا دل اوسوس بگویند، معنای این جمله یعنی خانه استخوان ها. داخل این بنا نیز معماری منحصر به فرد دارد که روزانه دانشجویان معماری زیادی جهت بازدید و الگو برداری از این بنا به آن مراجعه می کنند.

دیدنی های اسپانیا | جاذبه های گردشگری اسپانیا | جاهای دیدنی اسپانیا 88851080-021

شهرهای کوچک توریستی کشور اسپانیا

علاوه بر شهرهای بزرگ کشور اسپانیا که سالانه توریست های زیادی را پذیرا هستند، چندین شهر کوچک نیز در اسپانیا وجود دارد که برخی از دیدنی های اسپانیا در آن ها واقع شده اند و می تواند مقصد شما به عنوان گردشگر باشد. این شهر با وجود مساحت کمی که دارند اما قدمت تاریخی بالایی دارند و می توانند برای شما بسیار جذاب باشند. از جمله این شهرها می توان به کاسارس، Castellfollit de la Roca، بسالو، Deia، کودییرو، مورلا، کاداکس، الکیوزار اشاره نمود که میتوان از این مکان های زیبا برای یک سفر خارج از دغدغه و آرامش بخش استفاده نمود.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص بلیط اسپانیا، ویزای اسپانیا و تور اسپانیا ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱