ترکیب سواحل زیبا، گونه‌های گیاهی و جانوری غنی، امکانات مدرن، با زیر ساخت‌های صنعت توریسم باعث شد بسیاری از گردشگران به جزیره لنکاوی بیایند. لنکاوی افسانه‌ای است که در طول تاریخ زیبایی خود را حفظ کرده! در دریای آندمان ۹۹ جزیره وجود دارد که لنکاوی را تشکیل داده است. زیبایی دریا به همراه زندگی دریایی متنوع باعث شده که بسیاری از گردشگران تور مالزی به این جزیره بیایند و از تفریحات آن لذت ببرند.
در این مطلب ۵ حقیقت جالب درباره‌ی لنکاوی برای شما گردآووری شده است. دانستند این ۵ حقیقت برای مسافران تور لنکاوی بسیار مهم است!

 1. آب و هوای بسیار عالی لنکاوی در کل طول سال
  این جزیره هم که چندان از خط استوا دور نیست و آب‌وهوایی استوایی دارد. تقریبا در تمام طول سال هوا گرم است و معمولا بین ۲۸ تا ۳۲ درجه‌ی سانتی گراد است؛ بنابراین اگر قصد سفر به لنکاوی را دارید، هر موقع از سال که مناسب شما است می‌توانید به این جزیره سفر کنید. البته یکسری قوانین برای انتخاب بهترین زمان سفر برای شما وجود دارد.
  – اگر به وقت گذرانی در ساحل علاقه‌‎ی زیادی دارید؛ بهترین زمان سفر برای شما از آذر تا اسفند می‌باشد. در این زمان خورشید بسیار مستقیم نمی‌تابد و دمای هوا برای آفتاب گرفتن بسیار مناسب است.
  – شاید از آندسته از مسافران تور مالزی هستید که به ماهیگیری و غواصی علاقه‌ی بسیار زیادی دارید. از ماه مارس تا مه و از سپتامبر تا اکتبر بهترین زمان سفر به به جزایر لنکاوی برای اینگونه فعالیت‌هاست. بسیاری از جانوران دریایی در این زمان به ساحل نزدیک می‌شوند.
  – اگر به آفتاب زیاد علاقه ندارید و شما را آزار می‌دهد؛ بین ماه‌های مه تا سپتامبر را برای سفر خود انتخاب کنید. در این ماه مقدار تابش خورشید کوتاه‌تر است و دمای هوا در سطحی است که مسافران تور لنکاوی را آزار نمی‌دهد.
 2. لنکاوی شهری است به دور از تمدن!
  – بدون شک، لنکاوی یک جزیره‌ی زیبا و شگفت آور است. به همین دلیل در سال ۲۰۰۷ تحت حمایت یونسکو به جزیره به یک پارک جغرافیایی تبدیل شد.
  – لنکاوی با کوه‌های پوشیده شده از درختان، منظره‌ای شگفت انگیز را ایجاد کرده است. این کوه‌ها با غارهای پوشیده شده از استالاکتیت و استالاگمیت‌ها و آبشارهای بکر تزئین شده است. وجود سواحل زیبای دریای آندمان زیبایی خاصی به این منطقه داده است.
  – این جزیره به پناهگاهی برای تعداد زیادی از گونه‌های نادر حیوانات مانند: گوزن قرمز، نوک‌شاخ، میمون‌ها، مارمولک، عقاب و حتی ماهی‌ها و بیش از ۳۰۰ گونه پروانه است. کل جزیره با گل کاغذی سفید، سنبل آبی، گونه‌ی درختان بامیه و درختان گردو تزئین شده است. وجود درختان حرا اکوسیستم متفاوتی در این ناحیه ایجاد کرده است. بهترین نقطه‌ی جزیره در قسمت شرقی جزیره وجود دارد که پیشنهاد می‌کنیم از آن حتما دیدن کنید. از کوه ۷۱۵ متری بالا بروید و از مناظر خارق العاده لذت ببرید.
 3. وجود بهترین سواحل
  – در لنکاوی برای هر نوع سلیقه‌ای ساحلی وجود دارد و تمام مسافران تور مالزی را راضی خواهد کرد. برخی از آنها آرام‌تر و برخی دیگر پرسرصداتر و شلوغ‌تر است. بهترین سواحل را در قسمت جنوبی جزیره بیابید و از آن لذت ببرید!
  – پانتایی سنانگ، ساحلی ۲ کیلومتری با شن‌ و ماسه‌های سفید و نرم در قسمت جنوب غربی لنکاوی قرار گرفته است. این ساحل برای غواصی بسیار مناسب است، زیرا آب دریا در این منطقه بسیار شفاف است و می‌توان یک غواصی متفاوت را تجربه کرد.
  – پانتاتی کوک یک ساحل دنج برای کسانی است که می‌خواهند برای استراحت به ساحل بروند. این ساحل با جنگل‌ها و صخره‌های آهکی احاطه شده است. از این ساحل با قایق می توانید به دیگر سواحل کوچک بروید و از آن‌ها هم دیدن کنید.
  – ساحل تنگاه یکی از رمانتیک‌ترین جزایر در لنکاوی است که برای شنا و آفتاب گرفتن بسیار مناسب است. در ساحل تنگاه چندین هتل لوکس و رستوران آرام وجود دارد که برای یک ماه عسل عالی مناسب است.
 4. هیچ ماشینی برای حمل و نقل در لنکاوی وجود ندارد.
  – شاید کمی عجیب غریب و غیر ممکن به نظر برسد؛ اما کاملا واقعیت دارد. شما هیچگونه اتوبوس، مترو و یا قطار را نخواهید دید. این فقدان ماشین‌ها برای جمعیت گردشگران بسیار عالی است و به سود آنهاست. اما چگونه در جزیره حرکت کنیم و به این طرف و آن طرف برویم؟ یک دوچرخه اجاره کنید؛ هزینه اجاره بسیار پایین است و بسیار در دسترس است. در سمت راست فرودگاه لنکاوی می‌توانید دوچرخه را اجاره کنید. علاوه بر دوچرخه امکان اجاره هر نوع ماشینی هم وجود دارد. در مورد جاده‌ها نگران نباشید؛ کیفیت جاده‌ها بسیار عالی است و تمامی مناظر عمده‌ی لنکاوی را پوشش می‌دهد.
 5. زندگی زیر آب منحصر به فرد این منطقه
  – لنکاوی بهشت کسانی است که به زندگی زیر آب و غواصی علاقه‌ی بسیار زیادی دارند.
  – بهترین فرصت غواصی را در پارک دریایی پولائو پایار تجربه کنید. این پارک یک محل با ذخیره‌ی مرجانی بسیار عالی در جنوب جزیره‌ است. در این پارک آبی، آب دریا به طور غیر عادی شفاف است تا از باغ های مرجانی دریای آندمان لذت کامل را ببرید. در این پارک آبی امکان غذا دادن به کوسه‌های جهان وجود دارد.
  – شاید از علاقه‌مندان به غواصی نیستید. راه دیگری برای کشف حیات دریایی این منطقه وجود دارد. آکواریوم محلی جذاب است که با نام (دنیای زیر آب) مشهور شده است. بیش از ۴ هزار موجود دریایی در یک تونلی به عمق ۱۶ متری قابل بازدید خواهد بود. این آکواریوم در نزدیکی ساحل سنانگ قرار دارد.

امیدواریم این حقایق غیر عادی به سفر تور مالزی شما کمک کرده باشد!