هر ساله بسیاری ایرانیان از طریق مرز هوایی یا زمینی به این کشور سفر می‌کنند. در فاصله‌ی ۸۰۲ کیلومتری از مرکز ایران ایروان پایتخت ارمنستان قرار گرفته است. بزرگترین دریاچه  کشور ارمنستان دریاچه سوان (Sevan) است، یکی از مرتفع ترین دریاچه های آب شیرین بزرگ جهان است. ارمنستان به طور فزاینده ای به یکی از جاذبه‌های گردشگری بدل گشته است. این کشور با ملت کوچک، تاریخ غنی و جاذبه‌های گردشگری بسیار توانسته گردشگران بسیاری را به سمت تور ارمنستان جذب کند. ارمنستان به عنوان اولین کشوری است که اعلام مسیحیت کرده. کوه به عنوان نماد ملی ارمنستان در نظر گرفته می شود. در کتاب آفرینش در عهد عنتیق کوه‌های آرارات را محل به گل نشستن کشتی نوح پس از طوفان در نظر گرفته است. از دیگر نام‌های این کوه «کوه جودی» است که این نام در قرآن آمده است. صومعه های زیبای بسیاری در این کشور دیده می شود؛ که اغلب آنها در منطق طبیعی بسیار زیبایی قرار گرفته است. ایروان شهری است که سرعت زیادی در پیشرفت دارد. در این مطلب به چند جاذبه‌ی گردشگری برتر به طور خلاصه اشاره شده است. در این جا ۱۰ جاذبه‌ی برتر گردشگری بیان شده است که حتما شما می‌توانید به این لیست اضافه کنید.

صومعه ی تاتو در تور ارمنستان

اگر از مسیر نوردوز به ایروان حرکت کنید روستای پر زرق و برقی را خواهید دید که با دره ها، کوه ها و مناطق طبیعی زینت داده شده است. در روستا صومعه ای۱۰۰ ساله وجود دارد که بر لبه‌ی پرتگاه زیبایی واقع شده است. این مکان امروزه محل بازدید گردشگران کنجکاو می‌باشد. چشمه‌ها و حیاط وسیع و آرام این صومعه، زیبایی آن را دوچندان کرده‌اند.

صومعه ی تاتو در تور ارمنستان

رشته کوه‌های قفقاز کوچک در تور ارمنستان

رشته کوه‌های بی نظیر در بخش شمالی ارمنستان قرار گرفته است و مناظر بکر بسیار عالی را ایجاد کرده است. اکثرا بر فراز کوهستان برف را می‌بینید. این جا بهشتی برای کوهنوردان و کسانی است که علاقه دارند یکی از قله‌های قفقاز را فتح کنند. روستایی که در نزدیکی این رشته کوه قرار دارد که می توانید محصولات محلی را بخرید.

رشته کوه‌های قفقاز کوچک در تور ارمنستان

میدان جمهوری در تور ارمنستان

این میدان به وسیله‌ی ۷ ساختمان احاطه شده است. میدان به سبک انگلیسی کلاسیک ساخته شده است و در اطرافش شکوفه‌های گل و فواره‌های جادویی جلوه‌ی خاصی به این مکان بخشیده است. این فواره‌ها ترکیب خیره کننده ای از ریتم، رنگ و آب است. در حالی که در خیابان‌های ایروان در حال قدم زدن هستید؛ حتما سری به میدان جمهوری هم بزنید.

میدان جمهوری در تور ارمنستان

معبد گارنی در تور ارمنستان

روستای گارنی جایی است که بیش از هرجای دیگر معماری یونانی و رومی را به تصویر می‌کشد. این روستا به طور طبیعی از طریق رودخانه در برابر دشمنان محافظت می‌شده است. تنها اثر باستانی غیرمسیحی در کشور ارمنستان را تشکیل داده است. تصویر نمای بیرونی این معبد با شکوه و عظیم، به عنوان یکی از سمبل های تاریخی کشور ارمنستان، سالها برروی اسکناس های ۵۰۰۰ درامی این کشور نقش بسته بود.

معبد گارنی در تور ارمنستان

آبشار ایروان در تور ارمنستان

بازدید از آبشار ایروان یکی از جاذبه‌هایی است که هیچ گردشگری نباید آن را از دست بدهد. با یک تور یکروزه به موزه ماتنادران رد مرکز ایروان این آبشار زیبا را ببینید و از یک ترکیبی از زیبایی شناسی مردم و معماری برجسته بومی ارمنستان را ببینید.

آبشار ایروان در تور ارمنستان

کلیسای خور ویراپ در تور ارمنستان

خورویراپ در لغت به معنای چاه عمیق در نظر گرفته می شود. این صومعه به کلیسای ارمنی دشت آرارات وابسته است. کلیسای خورویراپ به مرز ترکیه بسیار نزدیک است. از امکان مذهبی مورد توجه در ارمنستان می توان به این مکان اشاره کرد.

کلیسای خور ویراپ در تور ارمنستان

رصد خانه کاراهونج در تور ارمنستان

کاراهونج را با نام استون هنج ارمنستان می شناسند. این جا مکانی است که سنگ های با ترتیب خاصی در یک قسمت جادویی از کوه قرار گرفته است. این جا مکانی است که حدود ۳۵۰۰ سال قدیمی تر از استون هنج قدمت گذاری شده است. این سایت ترکیبی از سنگ قبر برنز همراه با ۲۲۳ سنگ ایستاده می باشد . وزن هر یک سنگ های مستقر در این سایت تا ۱۰ تن می باشد و قد آنها چیزی حدود ۲-۳ متر است.

رصد خانه کاراهونج در تور ارمنستان