پاریس نامی است که با مد و زیبایی گره خورده است. همیشه نام پاریس در کنار شهرهایی مانند نیویورک، میلان و لندن قرا می‌گیرد به علاوه محل تولد بسیاری از برندهای معروف مانند شنل و لویی ویتون هم این شهر است. شاید متفاوت‌ترین خرید را در این شهر تجربه کنید که البته بسیار هم گران است. در خیابان شانزلیزه یا ریولی کالاهای بسیار عالیرا خواهید یافت. شکلات، عطر و لباس از جمله کالاهایی است که همه‌ی گردشگران تور اروپا به عنوان سوغاتی می‌خرند!

محله‌ مون‌پارناس

در حاشیه‌ی چپ رود سن، به داشتن استودیو‌های موسیقی و کافه‌هایش بسیار مشهور است. یکی از بلندترین برج‌های جهان، مون پارناس در این ناحیه قرار گرفته است. در مرکز خرید برج می‌توانید خرید خوبی داشته باشید. رن را از قلم نیاندازید؛ زیرا بسیاری از برندهای جهانی مانند: زارا و اچ‌اند‌ام به همراه بوتیک‌ها در این خیابان قرار دارد.

محله‌ لا‌دفانس

لادفانس یا نیویورک پاریس در قسمت غربی پاریس قرار گرفته است. این امتداد شانزلیزه قرار گرفته است و برندهای برتر جهانی ار در خود جای داده است. مرکز خرید چهار فصل هم در این ناحیه قرار گرفته است. اگر همراه بچه‌ها می‌روید فروشگاه‌های اسباب‌بازی و رستوران‌ها و کافه‌های رنگارنگ مثل مک‌دونالد و استارباکس حتما خوشحالشان خواهد کرد. کواتر، یک سینما هم دارد که فیلم‌ها را به زبان انگلیسی پخش می‌کند.

خیابان شانزه‌لیزه

همه‌ی ما شانزلیزه را می‌شناسیم قبل از اینکه دیده باشیم! شانزه‌لیزه با شهرت جهانی‍اش در شمال غربی پاریس قرار گرفته است که حدود ۱۹۱۰ متر طول دارد. مجموعه‌ای از بهترین‌ها در این خیابان در کنار هم جمع شده اند. بهترین مغازه‌های لویی‌ویتون، زارا، گپ و بنتون، شنل و کارتیه و بزرگترین فروشگاه آدیداس جهان هم در این جا قرار گرفته است. بزرگترین فروشگاه ارایشی با نام سفورا نیز در این خیابان قرار گرفته است.

خیابان شانزه‌لیزه

گالری لافایت

لایفانت در سال ۱۸۹۶ با اصالت فرانسوی افتتاح شد. گالری دارای ۳ ساختمان است که یکی از ساختمان‌هایش در سال ۲۰۱۲، ۱۰۰ سالگی‌اش را جشن گرفته است. در این مرکز می‌توانید لوکس‌ترین کالاها را بیابید که البته بسیار گران هستند. شاید از این مرکز خریدید نکنید؛ اما بازدید از این مکان خالی از لطف نیست و تماشای هنر مدرن در این گالری و قهوه خوردن در کافه‌های آن، خودش تجربه‌ لذت‌بخشی است. از پنجره‌های فروشگاه منظره‌ی بسیار زیبایی از پاریس خواهدی دید.